چاووش‌اوغلو: با اظهارات یک دولت، قدس تبدیل به پایتخت اسرائیل نخواهد شد

نگام ، بین الملل _ وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به تصمیم رئیس جمهور آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، گفت که با اظهارات یک دولت، قدس تبدیل به پایتخت اسرائیل نخواهد شد.

 

به گزارش آناتولی فارسی ، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به تصمیم دولاند ترامپ رئیس جمهور آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، گفت: “با اظهارات یک دولت، قدس تبدیل به پایتخت اسرائیل نخواهد شد”.

چاووش اغلو در کنفرانس خبری مشترک با وزرای امور خارجه بوسنی و هرزگوین و صربستان در بلگراد، اظهار داشت: “ما نمی توانیم این تصمیم آمریکا را بپذیریم و به شدت آن را محکوم می کنیم. زیرا این تصمیم صلح و ثبات منطقه را هدف قرار داده است. این اقدام آمریکا ناقض قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل است”.

وی با بیان اینکه با تصمیم یک دولت، قدس تبدیل به پایتخت اسرائیل نخواهد شد، اظهار داشت: “این یک رویکرد اشتباه و خطرناک است. آمریکا و دیگر کشورها بهتر است به جای این قبیل سیاست های عوام فریبانه دنبال یک طرح پایدار و رسیدن به راه حل دو کشوری باشند. البته ما به عنوان ترکیه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد. روز ۱۳ دسامبر نشست سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی در استانبول برگزار خواهد شد و تمامی رهبران کشورهای مسلمان برای پرداختن به موضوع قدس در آن شرکت خواهند کرد”.