چاووش اوغلو: این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممولود چاووش‌اوغلو، که برای انجام دیدارهای رسمی به جمهوری دومینیکن سفر کرده است، با همتای امریکایی خود دیدار کرد

به گزارش ت رت فارسی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در رابطه با اظهارات گستاخانه جو بایدن علیه رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت: “اینگونه اظهارات تحمیلی را به شدت محکوم می‌کنیم. این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است.”

مولود چاووش‌اوغلو، که برای انجام دیدارهای رسمی به جمهوری دومینیکن سفر کرده است، با همتای امریکایی خود دیدار کرد.

وی طی سخنانش در رابطه با این دیدار، اظهار داشت که با پمپئو درباره لیبی گفت‌وگو کرده و تصمیم به ادامه مذاکرات در این باره در سطح کارشناسی گرفته اند.

رئیس جمهور ترکیه با ابراز اینکه موضع ترکیه در مدیترانه شرقی و تلاش سازنده اش در این روند را بر روی نقشه به پمپئو توضیح داده است، اظهار داشت که در مورد دعوی به حق ترکیه به همتایش توضیحاتی ارائه کرده است.

چاووش‌اوغلو تاکید کرد: “یونان در پی تبلیغات منفی میباشد. اعلام می‌دارد که ترکیه ناحق بوده و قوانین بین المللی را زیر پا میگذارد. در صورتی که ما همه کارهایمان را بر اساس حقوق بین المللی انجام میدهیم.”

وزیر خارجه ترکیه در پاسخ به سوالی در خصوص سخنان بایدن در رابطه با ترکیه، یادآوری کرد که این نامزد دموکرات، پس از سخنانی که سال ۲۰۱۴ در رابطه با ترکیه بر زبان آورده بود، تلفنی از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، عذرخواهی کرده است.

وزیر خارجه اعلام داشت که ترکیه دیگر بسیار فرق کرده است و یک چنین اظهارات تحمیلی را به شدت محکومت میکند.

گفتنی است بایدن طی سخنانی در ماه دسامبر، اظهار داشته بود که با حمایت از مخالفان در ترکیه، حکومت را تغییر خواهند داد.

چاووش اوغلو همچنین در مراسم ادای سوگند از سوی لوئیس آبینادور رئیس جمهور جدید جمهوری دومنیکن نیز شرکت نمود.