چرا ترامپ سپاه را تروریسم می‌خواند؟

نصرت الله محمودزاده

در شرایطی که بحران سیل را در عالم تحریم، پشت سر می‌گذاریم، ترامپ دست به یک ژست سیاسی زده و سپاه را تروریسم می‌خواند. تجربه نشان داد که آمریکا واقعا دنبال خشکاندن ریشه تروریسم نیست و اتفاقا با مخالفان تروریست‌ مشکل دارند. اگر در خاورمیانه جنگ نباشد که آمریکا نمی‌تواند این اعراب نفتی را بدوشد. پس قبول کنیم آمریکا و حتی غرب و روسیه‌ دنبال دامن زدن به جنگ خاورمیانه هستند. منتها طبق تقسیم کاری که بین خودشان تعریف شده و هر کدام به نوعی منفعت دارند.
چرا داعش با سازماندهی امریکا، اما اعتقادات متحجرین در منطقه شکل گرفت؟ چه جریانی بیشترین تلفات را در جنگ با داعش داشت؟ آیا اغلب شهدا از یک طرف و کشته شده‌های طرف داعش، مسلمان نیستند؟ آیا آمریکا دنبال کشاندن جنگ خاورمیانه به سمت استفاده از اکثریت مسلمانان در جنگ نیست؟
مروری به وضعیت سال‌های اخیر خاورمیانه.
۱- حدود ۶۰۰۰ نفر از کشته‌های داعش در عملیات انتحاری کشته شدند.
۲- آمریکا نزدیک به هزار میلیارد دلار معاملات نظامی با مخالفان ایران در منطقه داشت.
۳-اگرچه پوتین به شدت خودش را به ایران نزدیک کرد، اما بیشترین پول‌‏های بر باد رفته ایران برای دور زدن تحریم، به روش اختلاس، از مسیر کانادا به انگلیس ختم شد.
۴- بهترین گزینه از نظر آمریکا برای تشدید جنگ در برابر داعش به لحاظ اعتقادی و نظامی در منطقه، آلوده کردن یک جریان شیعه تندرو است که امیدواریم ما نباشیم.
۵-هر گاه آمریکا نسبت به موضوعی در ایران مخالفت کرد، مردم عکس آن موضع گرفتند. دیدیم که پس از این حرکت ترامپ، با چه عکس‌العملی در سطح جامعه و مسئولین مواجه شدیم.
کاش نمایندگان مجلس جوگیر نشوند و وظیفه‌ اصلی خودشان را انجام دهند. مبارزه با امریکا، مقابله با سیل نیست که عکس سلفی بگیریم.
کمی هوشیار باشیم و با احساس تصمیم نگیریم. حماقت ترامپ را با حماقت‌های امثال کیهان پاسخ ندهیم( تیتر کیهان: ترامپ با حماقت خود، جواز قتل نظامیان آمریکا را صادر کرد.)
بی‌خود جوگیر نشویم که تنگه هرمز را ببندیم. نمی‌دانیم بعضی‌ها از کجا فکر اسرائیل را می‌خوانند و می‌شوند سخنگوی آنها.
هرچه اسرائیل جنگ خاورمیانه را از مرزهای خود بیشتر دور کند، برایش بهتر است.
رفتاری کنیم که رهبران سیاسی جهان بتوانند از ما دفاع کنند. همچنان که خروج یکطرفه آمریکا از برجام، خیلی مورد اقبال جهان سیاست قرار نگرفت.
https://t.me/nmahmoudzadeh