چرا ترامپ مذاکره را بعنوان بهانه استفاده می‌کند؟ آیا او به مذاکره با ایران قلباً اعتقاد دارد؟

✍️ مدیر کانال تحلیل اجتماعی

ترامپ اگرمی‌خواست برای مذاکره واقعی و برای دست‌یابی به توافق در مسائل مختلف در منطقه با ایران مذاکره نماید، نیازی به خروج از برجام نبود، چرا که اتفاقاً برجام راه مذاکره را باز کرده بود؛ او با خروج از برجام راه مذاکره را مسدود کرد! آیا او نمی‌دانست که بعد از سال‌ها باب مذاکره با ایران بوسیلهٔ برجام گشوده شده است و اگر بخواهد مذاکره نماید راهش خروج از برجام نیست؟! بله او بخوبی میدانست که برجام دست‌آورد مهمی برای روابط ایران و آمریکاست؛ به عمد از آن خارج شد تا به هدف مهم خود دست‌یابد!

🔶 ترامپ برای خود هدف تجاری و سود آوری در منطقهٔ خلیج فارس را طراحی کرده بود. برای منطقه خلیج فارس برنامهٔ عملیاتی طراحی کرده است که سود و اخذ سرمایه و پول شیوخ منطقه در رأس آن قرار داشت. او برای هر چیزی در قبال منطقه خلیج فارس به تجارت تمرکز کرده است. همچنانکه در سالیان قبل در مصاحبه‌ای (قبل از آنکه رئیس جمهور باشد!) به چنین هدفی به شفافیت تمام اشاره کرده است.

او حتی مهمترین پروژه‌اش در منطقه را«معامله» نام نهاده است(معاملهٔ قرن)!

🔷 بسیار طبیعی‌ست که چنین جهان بینی فقط برای «دوشیدن» شیوخ منطقه کیسه دوخته است. چنین فردی تمام زمینه‌ها را مهیا کرده است تا از هر امری به پول و تجارت و منافع آمریکا و سودآوری برای کشورش بیندیشد و پی‌آمد آن منافع تجاری صرف باشد. در این کانتکست است که خروج او از برجام معنا پیدا می‌کند. خروج از برجام برای مهیا کردن تنش‌های منطقه‌ای در برابر اعراب بود تا فضای تنش و هراس از ایران و احتمال افزایش درگیری و تنش با آمریکا با خروج از برجام به عینیت رسیده و این فضای تنش و درگیری‌های لفظی موجب احساس نا امنی شیوخ ثروتمند شده و با آمریکا بسیار بیشتر از آنچه تا کنون بوده، قرار دادهای کلان بسته شود!
در اذهان اعراب منطقه چنین القاء شده است که ایران به کشورهای آنان تهاجم خواهد کرد و این موضوع به شکل مداوم تکرار می‌گردید، این القائات با خروج از برجام تکمیل می‌گردید و ترامپ را به آرزوهای اساسی تجاری و منافع و مطامع استعماری‌اش در منطقه می‌رساند.

در چنین جوّی‌ست که امکان فروش کلان اسلحه و تجهیزات نظامی به اعراب ازاهداف اصلی او در ایجاد تنش در خلیج فارس می‌گردد.
چه بهانه‌ای مهم‌تر از اینکه ایران را بعنوان خطری برای هم پیمانان آمریکایی منطقه تبلیغ و القاء نماید؟! ذهنیت و احتمال درگیری را مدام تکرار نماید و از قِبَل آن سود کلان حاصل از فروش اسلحه به اعراب، رهاورد آن برای آمریکا باشد؟!

به نظر می‌رسد طراحی خاصی در سخنان ترامپ وجود دارد و برای بهانهٔ مذاکره طوری برنامه ریزی و بر آن تمرکز کرده است که ایران را در مقابل مذاکرهٔ ادعایی خود به مقاومت وادارد! به این معنا که طوری در گفتار و درخواست مذاکره عمل نماید که حساسیت‌های داخلی ایران و آمریکا را برانگیزد، تا در نتیجهٔ آن به نحوی در قبال درخواست مذاکره او ، با مقاومت داخلی ایران مواجه شود و عکس آن اجرا گردد، یعنی رد مذاکره. چرا که بزعم ایران آمریکایی که از برجام خارج شده قابل اعتماد نخواهد بود! که چنین نیز شده است ؛ درخواست‌های مذاکرهٔ ترامپ در ایران با مقاومت مواجه شده است.
این همان چیزی‌ست که به عنوان بهانهٔ تهدید ایران برای شیوخ و سلاطین و ملک‌‌های منطقه خلیج فارس از جانب ترامپ طراحی شده بود! با این ترفند به شیوخ منطقه اسلحه و کالاهای نظامی گران‌قیمت فروخته و همچنین به وابستگی و دست‌نشاندگی آنان قطعیت دهد. همچنین با ایجاد ایران هراسی به وادار کردن اعراب به تمرکز و موافقت بی‌چو‌ن و‌چرا از معاملهٔ قرن او حمایت کنند!
چنین فردی هیچگاه دنبال حل مشکلات خود با ایران نخواهد بود. اتفاقا ایران را به عنوان استخوان لای زخم در مسائل منطقه نگه خواهد داشت. ترامپ در حقیقت نه با ایران مذاکره خواهد کرد و نه جنگ؛ چون هر دو موضوع به نفع آمریکا نخواهد بود. نه مذاکره با ایران، برای آمریکای ترامپ ثمری دارد و نه جنگ ترامپ نقشه‌های سود آور تجاری او را تضمین می‌کند. برای همین است که او نه مذاکره خواهد کرد و نه جنگ! هیچ نیازی به مذاکره ندارد چرا که مذاکره یعنی اینکه ترامپ ایران را به اعراب خلیج فارس ترجیح داده و دیگر از معامله‌های مختلف سود آورد اعراب منطقه خبری نخواهد بود، چرا که ایران در حال مذاکره (علی‌رغم فضا سازی‌ها و تبلیغات و زمینه سازی‌های آمریکا علیه ایران)خطری برای منطقه نخواهد بود و دیگر نیازی به خرید اسلحه پیدا نشده و دریافت پول‌های کلان برای آمریکا مسدود می‌گردد.

1 دیدگاه برای «چرا ترامپ مذاکره را بعنوان بهانه استفاده می‌کند؟ آیا او به مذاکره با ایران قلباً اعتقاد دارد؟»

  • تیر ۱۷, ۱۳۹۸ در t ۱:۵۹ ق٫ظ
    Permalink

    جناب پرزیدنت ترامپ ریاست جمهور محترم امریکا :
    این بازی کلامی و رقابت سیاسی کودکانه دموکرات ها با شما نیست . این یک بازی واقعی و خطرناک سیاسی ، امنیتی ، نظامی است که روسیه و پوتین و اورو اسیای دوگین در ایران در حال بازی هستند بسیار غیر مسؤلانه نسبت به امنیت جهانی و بسیار مغرضانه نسبت به امریکا و هر چه به امریکا و دموکراسی لیبرال مربوط می شود ، اگر متهم کردن شما به استفاده از سایبر امنیتی پوتین در ۲۰۱۶ صرفا یک اتهام سیاسی است از طرف رقبای شما ، اما نفوذ و کنترل روسیه بر رژیم خودسر ، پاک باخته ، ماجراجوی ملاها یک واقعیت غیر قابل انکار است که گوش هایی از مدارکی که انرا اثبات میکند در همین وب سایت های فارسی زبان که برخی از انها با بودجه امریکا و کشورهای ناتو اداره می شوند ، از طریق اپوزیسیون قلابی رژیم که کاملا وابسته به روسیه است ( مارکسییست های نقابدار روسی ، ضد امریکا و ضد اسرائیل و ضد لیبرال دموکراسی غرب ) با ماسک هایی فریبنده که دم خروس روسی از زیر ان پیدا است ، گاهی با ادعای هواداری از ترامپ ( با حمله به اساس نظام در امریکا و خصومت ورزی استالینیستی با رقبای دموکرات شما که به زودی به دشمنی با شما تبدیل خواهد شد ) به کام روسیه و گاهی مشوق ملاها به خیره سری برای منافع روسیه ، کشانده می شود. همین امروز یکی از اینها که سردبیر ان مثل بقیه یک چریک (سابقا کمونیست ژاندارم کش) بوده ، خبر از اتحاد دوباره سازمانهای تروریستی کرد ( که فعلا در اثر یک اشتباه استراتژیک امریکا ، جزو متحدین تاکتیکی غرب به حساب می ایند ) که در ۳۸ سال گذشته به مما شات و همکاری های پنهان با ملاهای در خط و مدار امنیتی روسیه مشغول بوده اند ، با همین ملاها می دهد . وظیفه نیروهای امنیتی و نظامی امریکا و ناتو در شرایط کنونی بسیار خطیر بوده ، لازم است که یک “بک گروند چک” د ر مورد این اپوزیسیون سابقا مارکسیست روسی در رژیم شاه و اوایل رژیم ملاها به عمل اید . سر نخ بسیاری از اینها در تلویزیون ایران اینتر نشنال ، وب سایت اخبار روز ، وب سایت یران پرس نیوز و حتی رادیو فردا و صدای امریکا و دوچه ولله و رادیو زمانه و …. موجود است . اینها آشکارا یا تلویحا از مواضع ملاها در مدار روسیه و از خط خیانت کارانه نفوذی روسیه در رژیم ملاها دفاع و انها را به ادامه مواضع ضد ملی و مملکت برباد ده ملاها ( که صد در صد برای روسیه و سیاست های تهاجمی نفوذی ، اشغالگرانه انها مفید است ) و علیه صلح و امنیت در ایران و خلیج فارس و خاور میانه تا ونزوئلا ، تشویق میکنند . دشمنی اینها با مجاهدین خلق که جدی ترین مخالفین ملاها هستند بهترین سند هم صدایی انها با ملاهای روسی است . خطرپوتین به مثابه یک استالین جدید جدی است . ببینید چه گونه در سایه این معرکه اتمی ملاها ، روسیه به ادلب حمله و زنان و کودکان سوریه ای را به نام داعش ( که قبلا به تایید شما و خود روسیه و ملاها نابود شده اند ) قتل عام میکند . همه اپوزیسیون قلابی هم انرا سانسور می کند .اما اگر دولت اسرائیل ی تروریست عرب را بکشد در دفاع از امنیت مردم خود ، همه این اپوزیسیون قلابی با رژیم روسی ملاها هم صدا و شیون میکنند که اسرائیل زنان و کودکان را می کشد .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.