به گزارش برنا ، ظهر سه شنبه هفته گذشته ، خبر وقوع یک حادثه مرگبار در محوطه دانشگاه علوم و تحقیقات منتشر شد . اتوبوسی واژگون شده و در همان دقایق اولیه ۷ نفر جان باخته و ۳۵ نفر مصدوم شده بودند .

خبرنگاران اجتماعی برنا در همان لحظات اولیه موفق شدند با یکی از سرنشینان این اتوبوس که مجروح هم شده بود تلفنی گفتگویی داشته باشند. این دانشجو که  فایل صوتی وی در خبرگزاری برنا موجود است در همان شرایط بیان کرد که این اتوبوس  همان اتوبوسی است که روز گذشته هم دچار مشکل در ترمز خود شده بود و نزدیک بود همین حادثه به وقوع بپیوندد.

سخن این دانشجو در خبرگزاری برنا بدون آنکه تصویری از اتوبوسی که این دانشجو در مورد آن صحبت گفته بود منتشر شد و اما سخن این دانشجو را چند مجروح دیگر و چند شاهد دیگر صحنه حادثه نیز به خبرنگار برنا گفتند .

خبرگزاری فارس پس از حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان علوم و تحقیقات که حال آمار کشته شدگان آن به ۱۰ نفر رسیده است  و همه جامعه متاثر از این حادثه هستند با انتشار عکسی از یک اتوبوس و مقایسه آن با اتوبوس واژگون شده بخشی از خبر خبرگزاری برنا را شایعه خوانده است!

در پاسخ به این شایعه خواندن باید گفت؛ اول اینکه عکس مورد استناد خبرنگار فارس هیچ ربطی به خبرگزاری برنا نداشته و به هیچ عنوان در برنا انتشار نیافته است بلکه در استوری اینستاگرامی یکی از دانشجویان دانشگاه منتشر شده و آن استوری در همه رسانه ها و فضای مجازی البته به جز برنا  منتشر شده است که در ادامه می بینید :

photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۵_۲۳-۱۴-۰۶

photo_۲۰۱۸-۱۲-۲۷_۱۹-۲۰-۰۳

در ادامه باید تاکید داشت در چنین مواردی انتظار می رود روابط عمومی دانشگاه آزاد اگر جوابیه ای دارد ارسال کنند در حالیکه نه روابط عمومی دانشگاه آزاد و نه پیمانکار اتوبوس ها واکنشی نشان نداده اند، خبرنگار فارس در اقدامی  غیر حرفه ای چنین خبری را منتشر کرده و معلوم نیست  به چه دلیلی نقش حامی پیمانکار اتوبوسرانی دانشگاه آزاد را ایفا می کند .

اما در آخر باید گفت رسانه محترم فارس ، اگر خبر منتشر شده شما هم درست بود یک نکته مهم دیگر داشت که شما آن را نادیده گرفتید و آن اینکه دانشگاه علوم و تحقیقات ، اتوبوس های فرسوده ای دارد آنهم برای حمل و نقل دانشجویان، که یک روز معجزه آسا از  حادثه نجات پیدا می کنند و روز دیگر ده کشته می دهند . ما رسانه ها باید حامی جان و امنیت مردم باشیم و سعی در بهبود شرایط برای مردم داشته باشیم نه حمایت عجیب از خاطی .