چلیک: کمک به تروریستهای پ.ک.ک. کمک به کشته شدن کودکان کُرد است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه اظهارات جو بایدن را نشانه بحران اعتبار در سیستم سیاسی آمریکا خواند

به گزارش ت رت فارسی، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه پس از نشست کمیته مرکزی تصمیم‌گیری این حزب که به ریاست رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در ساختمان مرکزی این حزب در آنکارا برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: اظهارات جو بایدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌های آمریکا، نشان‌دهنده بحران اعتبار در سیستم سیاسی ایالات متحده است. 

چلیک در ادامه تاکید کرد: هیچ کس نخواهد توانست به دموکراسی در کشورمان آسیب وارد کرده یا در نظام سیاسی کشورمان دخالت کند.

وی ضمن انتقاد از اظهارات جو بایدن تصریح کرد: هیچکدام از شهروندان کُرد ما و یا کودکان کُرد هرگز قبول نمی‌کنند تا در آن منطقه لژیونر این سیاست امپریالیستی شوند. هر کس که از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د حمایت و به آنها سلاح ارسال می‌کند، در اصل صرفا مرگ کودکان کُرد را می‌خواهد.

چلیک تاکید کرد: هیچ کس نخواهد توانست به دموکراسی در کشورمان آسیب وارد کرده یا در نظام سیاسی کشورمان دخالت کند. ما خواهان دست‌یابی به ثبات و امنیت هستیم و به کسانی که قصد دارند حقوق و منافع ما را غصب کنند، حتی قطره‌ای از آب میهن آبی را نیز نخواهیم داد.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه در ارتباط با توافق اسرائیل و امارات متحده عربی نیز اظهار داشت: این توافق به هیچ وجه به برقراری صلح و ثبات کمک نخواهد کرد، راه‌حلی که فلسطین در آن حضور نداشته باشد بی‌نتیجه خواهد ماند.

چلیک درباره توافق جدید یونان و مصر گفت: اگر رومی‌ها و یونانی‌ها تصور می‌کنند بدون توافق با ترکیه و جمهوری ترک قبرس شمالی می‌توانند در این منطقه یک موقعیت ایجاد کنند، صد درصد در اشتباه‌اند.

وی با تاکید بر حمایت حزب عدالت و توسعه از حقوق زنان اظهار داشت: حزب عدالت و توسعه یک حزب سیاسی است که راه را برای اشتغال تمام زنان کشور در پست‌های دولتی بدون توجه به نوع پوشش و ایدئولوژی آنها هموار کرده است.