چهار هنرمند ایرانی به عضویت آکادمی اسکار درآمدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ آکادمی اسکار امسال اعضای جدید خود را معرفی کرد‌. سمیرا مخملباف، ستار اورکی، نرگس آبیار و همچنین علی عباسی چهار عضو ایرانی جدید این لیست هستند.

به گزارش ایندی وایر آکادمی اسکار امسال اعضای جدید خود را معرفی کرد‌.

اعضای جدید آکادمی اسکار معرفی شده اند. در این بین نام چهار ایرانی هم به چشم می خورد. نرگس آبیار، سمیرا مخملباف، ستار اورکی و علی عباسی این چهر نفر هستند. این آکادمی مانند سال های گذشته در انتخاب اعضای جدید بیشتر به سراغ زنان و اقلیت های مختلف جوامع رفته است. از معروف ترین افرادی که امسال نامشان وارد لیست شده می توان به رابرت ایگر، لولو وانگ و آری آستر اشاره نمود.

بعد از اینکه مدیران برنامه هم حق رای دادن در اسکار پیدا کردند حالا آکادمی اعضای جدید خود را معرفی کرد و مثل چندسال گذشته تلاش کرده بیشتر به سراغ زنان و اقلیت‌های مختلف جامعه برود.

سمیرا مخملباف فیلمساز و فرزند محسن مخملباف، ستار اورکی(سازنده موسیقی «فروشنده»)، نرگس آبیار و همچنین علی عباسی فیلمساز ایرانی الاصل چهار عضو ایرانی جدید این لیست هستند.

پیش از این اصغر فرهادی، گلشیفته فراهانی، لیلا حاتمی، رخشان بنی‌اعتماد، هایده صفی‌یاری، محمدرضا دلپاک، محمد رسول‌اف، بهمن قبادی و .. از ایران عضو این آکادمی بودند.

ایرانی های آکادمی اسکار


نرگس آبیار کارگردان فیلم هایی مثل شیار ۱۴۳، نفس و شبی که ماه کامل شداست که در سالهای گذشته در کشور موفقیت های زیادی کسب کرده است. سمیرا مخملباف فرزند فیلمساز مشهور کشورمان محسن مخملباف است. او سازنده آثاری چون ۵ عصر و تخته سیاه می باشد. ستار اورکی، آهنگساز فروشنده و جدایی نادر از سیمین و علی عباسی، کارگردان ایرانی مقیم دانمارک که با فیلم مرز شهرت بسیاری کسب نموده، اعضای ایرانی جدید آکادمی هستند. پیش از این هم از کشورما افرادی به عضویت این آکادامی درآمده بودند. لیلا حاتمی، گلشیفته فراهانی، اصغر فرهادی، رخشان بنی‌اعتماد، هایده صفی‌یاری، محمدرضا دلپاک، محمد رسول‌اف، بهمن قبادی و … اعضای ایرانی آکادمی هستند.

غیر آمریکایی ها


آکادمی علوم و هنرهای سینمایی پیش تر اعلام کرده بود که ترکیب اعضا را با تنوع نژادی و زنان تنوع بیشتری خواهد داد. امسال از مهم ترین ویژگی اعضای جدید درصد بالای اعضای غیر آمریکایی است. بیش هر ۴۹ درصد اعضا افرادی از سایر کشورهای جهان هستند. این آکادمی بیش از ۶ هزار عضو دارد که با رای این افراد برندگان این مراسم انتخاب می گردند. مراسم اسکار که معتبرترین جشنواره سینمایی جهان است، هر ساله در ماه فوریه برگزار می گردد. البته مراسم امسال با دو ماه تاخیر به علت کرونا برگزار خواهد شد.