چهل روز از اعتراضات کارگران هفت تپه گذشت/ کارگران می‌گویند فرمانداری هم کاری نکرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بیش از چهل روز از اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه نسبت به دست‌کم سه ماه معوقات مزدی می‌گذرد.

کارگران مجتمع کشت و صنعت  هفت تپه در تماس با خبرنگار ایلنا، از ادامه اعتراضات خود خبر دادند.

به گفته آنها؛ بیش از چهل روز است که کارگران نسبت به دست‌کم سه ماه مطالبات مزدی خود اعتراض دارند.

این کارگران اظهار داشتند: علیرغم اعتراضات طولانی و مراجعات مکرر به همه مقامات مسئول در سطح شهرستان و استان، هیچکس پاسخگوی ما نیست و فقط وعده می‌دهند.

از قرار معلوم در روزهای گذشته، جلسات مختلفی در محل فرمانداری شوش در پیگیری مطالبات کارگران برگزار شده که در نهایت هیچیک از آنها به نتیجه مشخصی نرسیده و زمان پرداخت مطالبات کارگران مشخص نشده است.

 یکی از کارگران که در این جلسه حاضر بوده، گفت: کارفرما می‌گوید نقدینگی نداریم؛ اما باید پرسید اگر نقدینگی نداری به چه حساب وارد هفت تپه شده‌اید و آن را خریداری کرده‌اید؟ همه‌جور هزینه می‌کنید و حالا که نوبت به پرداخت مطالبات کارگران رسیده، می‌گویید نقدینگی نیست.

این کارگران پس از واگذاری مجتمع کشت و صنعت هفت تپه به بخش خصوصی، هر ماه مطالبات خود را با تاخیر دو تا سه ماهه دریافت کرده‌اند در سال جاری نیز جدا از حقوق فروردین ماه (که هنوز عده‌ای آن را دریافت نکرده‌اند) سه ماه معوقات مزدی طلبکارند.

در چهل ویکمین روز اعتراض، کارگران با در دست گرفتن دستنوشته‌ای به دریافت مطالبات خود شامل پرداخت هرچه سریعتر معوقات مزدی و خروج  بخش خصوصی تاکید دارند.