چه کسانی در حال رایزنی با اهل سنت برای حمایت از نامزد اصولگرایان هستند؟ / دست رد مولوی عبدالحمید به سینه نامزدهای ریاست‌جمهوری

شنیده ها

کاندیداهای جریان‌های سیاسی مختلف تلاش می‌کنند از طریق رایزنی با بزرگان و چهره‌های مورد وثوق اهل سنت نظر آنان را به خود و جریان متبوع‌شان جلب کنند تا از این طریق و با جذب چند میلیون رای اهل سنت در ایران، گامی بلند در مسیر فتح پاستور بردارند.

پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، خبر رایزنی با سرداران حسین دهقان و رستم قاسمی – که به‌رغم ثبت‌نام در انتخابات، پیش از اسامی کاندیداهای نهایی اعلام انصراف کردند – از سوی دفتر مولوی عبدالحمید تایید شده بود و همچنین هم‌اکنون نیز نمایندگانی از جانب رییسی- و نه شخص او- با امام جمعه زاهدان رایزنی‌هایی را ترتیب داده‌اند.

دست رد مولوی عبدالحمید به سینه نامزدهای ریاست‌جمهوری

معاون اداری امام جمعه اهل سنت زاهدان و استاد دارالعلوم این شهر گفته است که امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکنون از هیچ‌یک از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت نکرده‌ است. مولوی عبدالحمید چهار سال قبل از روحانی حمایت کرده بود و سیستان‌ و بلوچستان بیشترین رأی را به روحانی داده بود؛ ٧٣ درصد.

حافظ اسماعیل ملازهی گفته جناب مولوی تاکنون تصمیمی در این حوزه اتخاذ نکرده‌اند و در حال رصد نظرات هستند. او همچنین درباره درخواست نامزدها برای حمایت یا دیدار با نمایندگان آنها نیز گفت: تا الان که بنده با شما صحبت می‌کنم هیچ کاندیدایی با ایشان رایزنی نداشته‌اند.