کابوس ناتمام آبان ۹۸ برای مقامات جمهوری اسلامی: وزیر کشور قهر کرد/استقبال نماینده تبریز از شکایت وزارت کشور

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، روح الله جمعه ای مشاور وزیرکشور خبرسازی مجعول مبنی بر اینکه وزیر کشور به دلیل قهر در جلسات کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا شرکت نکرده است، را تکذیب کرد.


مشاور وزیر کشور با تاکید بر اینکه وزارت کشور همچنان مقتدرانه با انجام وظایف قانونی خود خواهد پرداخت، شایعه ابتلای وزیر کشور به کرونا را تکذیب کرد.


جمعه ای همچنین با رد شایعه دیگری مبنی بر جعل مصاحبه به نقل از دکتر واعظی رییس محترم دفتر رییس جمهور افزود: این خبرسازی نیز نمونه ای دیگر از بداخلاقی های برخی جریانات سرخورده و ورشکسته است که قصد دارند ناکامی های سیاسی و اجتماعی خود را از طریق حمله به رکن برگزاری انتخابات و سیاست داخلی کشور جبران کنند.


این در حالی است که پیش از این نماینده تبریز در مجلس، وزیر کشور را به کشتار مردم در آبان ۹۸ متهم کرده بود.


احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم، بعد از انتشار خبر شکایت وزارت کشور از او به جماران گفت: ‌از شکایت وزیر کشور استقبال می‌کنم. بلکه به بهانه محاکمه بیگی این امکان فراهم شود تا مردم در جریان واقعیت‌های تلخ حوادث آبان ۹۸ قرار گیرند.


علیرضا کولیوند، قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس نیز در گفت و گویی با بیان اینکه خود آقای بیگی متوجه این واقعیت است که در جریان حوادث آبان ماه چه جریاناتی اراذل و اوباش را ساماندهی و در اعتراضات مردمی وارد کردند و افراد را در مسیر جریان انحراف خارج از کشور قرار دادند؛ گفت: باید اذعان کرد که در روند تحقق نظم و امنیت کشور، صیانت از امنیت مردم، حرف اول را برای وزارت کشور و شخص وزیر می زند و برخوردهای جدی با اراذل و اوباش در جهت حفظ امنیت پایدار کشور انجام می شود.”


او گفت: « با پیگیری وزارت کشور شکواییه ای علیه اقای بیگی ارائه می شود و دستگاه قضایی، مسیر قانونی را دنبال و متخلف از قانون را به مجازات قانونی می رساند.»


چند روز پیش نیز ویدئویی از سخنان محمود صادقی نماینده پیشین مجلس درباره نقش علی شمخانی در حوادث آبان ماه ۸۸ با واکنش تند شورای عالی امنیت ملی روبه رو شد و این شورا اعلام کرد که موضوع پیگیری خواهد کرد.

✍️ دیدگاه شما 🙏