کاخ سفید: بایدن در حاشیه اجلاس ناتو با اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن در ۱۴ ژوئن در حاشیه اجلاس ناتو با اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دیدار خواهد کرد.

به گزارش آناتولی ، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ۱۴ ژوئن در حاشیه اجلاس ناتو در بروکسل پایتخت بلژیک با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود دیدار خواهد کرد. سران دو کشور در این دیدار مسائل دوجانبه و تحولات منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

سخنگوی کاخ سفید همچنین افزود که بایدن این ماه در چارچوب نخستین سفر فرادریایی خود عازم کشورهای انگلستان، بلژیک و سوئیس خواهد شد. بایدن در این راستا در ۱۰ ژوئن با بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان دیدار خواهد کرد.

ساکی گفت بایدن در نشست گروه جی-۷ که در خلال روزهای ۱۱-۱۳ ژوئن در شهر کورن‌وال انگلستان برگزار می‌شود، نیز حضور خواهد یافت.

بایدن در ادامه دیدارهای رسمی خود با مقامات انگلستان در ۱۳ ژوئن در قلعه وینزر با الیزابت دوم ملکه بریتانیا گرد هم خواهد آمد.

یایدن در پی این دیدار برای شرکت در اجلاس ناتو به بروکسل سفر خواهد کرد. وی در ۱۵ ژوئن در اجلاس اتحادیه اروپا-آمریکا شرکت خواهد کرد. بایدن در پی این نشست با فیلیپ، پادشاه و الکساندر دی کرو نخست‌وزیر بلژیک نیز دیدار خواهد کرد.

ساکی در پایان تصریح کرد که آخرین ایستگاه بایدن در سفرهای رسمی خود شهر ژنو سوئیس خواهد بود. بایدن در ۱۶ ژوئن برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ژنو سفر خواهد کرد. بایدن در ژنو با مقامات سوئیس نیز دیدار خواهد کرد.