کار ترامپ بالاخره تمام شد؛ شکست قطعی پوپولیست شرور

آرای پستی بالاخره کار ترامپ را تمام کرد. ترامپ ادعای تقلب دارد و توییت کرده است که مگر می‌شود با ادامه شمارش آرا از درصد رأی وی کاسته شود و به درصد بایدن افزوده شود؟ کاربری در پاسخ وی نوشته است: بله می‌شود! چون آرای پستی آخرین رأی‌هایی است که در حال شمارش است و اگر کسی این اندازه عقل دارد که وسط پاندمی کرونا به صورت حضوری رأی ندهد حتما عقلش می‌رسد که به تو رأی ندهد!

ترامپ حتی در فعالیت‌های اقتصادی هم کلاهبرداری تمام‌عیار بود که فرار مالیاتی هنگفت دارد. وی در عرصه سیاست روی موج نژادپرستی نسل قدیم آمریکایی‌ها بالا آمد و پس از آنکه تبدیل به یک سیاستمدار فیک شد با خودنمایی پوپولیستی به کاخ سفید راه یافت و سطح حکمرانی در جهان را به لجن کشید.

ترامپ تمامی پیمان‌های بین‌المللی حتی قواعد ناعادلانه شورای امنیت را به سخره گرفت و با برگرداندن جهان به شرایط قبل از دو جنگ خانمان‌سوز جهانی و راه انداختن جنگ‌های اقتصادی، آتش تهیه لازم را برای صف‌آرایی جنگی در اقصا نقاط جهان فراهم کرد. چه آنکه همه جنگ‌ها به ویژه دو جنگ جهانی قرن بیستم ریشه در دیوارهای اقتصادی داشت که ترامپ در همه جای جهان در حال بنای آن بود و مایه سرافکندگی کشور آمریکاست که این موجود حقیر حدود ۷۰ میلیون در آن کشور طرفدار دارد.

او تلاش کرد در بدترین شرایط پاندمی کرونا تمامی منافذ ارتباطی ملت ایران با جهان را مسدود کند و از سلاح تحریم به عنوان یک سلاح تروریستی که ماهیتی جز سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی ندارد علیه مردم ایران استفاده کرد. تروریسم اقتصادی وی باعث شکل‌گیری انتظارات تورمی در برخی از بازارهای ایران شد و متاسفانه عده‌ای روی این موج تورمی ذینفع شدند و تصور می‌کردند که انتخاب دوباره وی به نفع آنان است که البته تصور اشتباهی است. تورم فزاینده هیچ برنده‌ای ندارد و یک بازی باخت‌باخت است. امید می‌رود که که با شکست این پوپولیست شرور که با خیزش نسل جدید آمریکایی‌ها علیه موج نژاد‌پرستی و نفرت‌پراکنی شکل گرفت ناامنی جهانی کاهش یابد و تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران نیز خاتمه یابد.