کامنت جنجالی «الیزابت امینی» درباره ترور «محسن فخری زاده» برایش دردسر شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _  الیزابت امینی متولد اسفند ماه سال پنجاه و چهار در تهران است. تحصیلاتش را در رشته روانشناسی انجام داد و از سال ۱۳۸۰ تا کنون در فیلم ها و مجموعه های سینمایی، نقش آفرینی کرده است. الیزابت امینی کارهای سینمایی خود را با فیلم سیندرلا به کارگردانی مسعود رسام و بیژن بیرنگ در سال ۱۳۸۰ آغاز کرد و سپس در خواب سفید حمید جبلی، روبروی دوربین رفت.
 
توکیو بدون توقف از سعید عالم زاده محصول سال ۱۳۸۱، خاطره از نادر طریقت در سال ۱۳۸۷، پیتزا مخلوط از حسین قاسمی در سال ۱۳۸۹ و شاباش از حامد کلاهداری در سال ۱۳۹۱ جدید ترین کار الیزابت امینی در سینمای ایران بود. از الیزابت امینی در تلویزیون نیز تا کنون چندین سریال دیدیم. اولین کار الیزابت امینی در سال ۱۳۷۹ با محمد حسین لطیفی در سریال همایسه ها بود.
 
سپس با فتحعلی اویسی در سریال درکنار هم در سال ۱۳۸۱ بازی کرد و در کلانتر ۳ محسن شاه محمدی و پیدا و پنهان شهرام شاه حسینی روبروی دوربین رفت. الیزابت امینی سایت شخصی ندارد و در توییتر فعال نیست و از سال ۲۰۱۱ تا کنون در فیسبوکش فعال نیست.
 
الیزابت امینی پس از انتشار خبر ترور شهید دکتر محسن فخری زاده، از دانشمندان صنعت هسته ای و موشکی کشورمان، در کامنتی زیر پست اینستاگرام تلویزیون ایران اینترنشنال نوشته بود که کدام شیر پاک خورده ای این خدمت را به جامعه کرده است و با این کامنت، به این شهید هتاکی کرد. این هتاکی، بازتاب های گسترده ای در شبکه های اجتماعی و رسانه های فارسی زبان داشت.

طبق اعلام باشگاه خبرنگاران جوان، این اقدام هتاکانه، با موجی از اعتراضات کاربران در شبکه‌های اجتماعی رو به رو شد. کاربران خشم خود را نسبت به این اقدام با هشتگ #الیزابت_امینی در توئیتر به اشتراک گذاشتند.