کاهش نسبی موارد ابتلا به کرونا در بحران‌زده‌ترین قاره جهان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامتازه‌ترین برآورد سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که قاره آمریکا، هرچند همچنان بحران‌زده‌ترین منطقه جهان از نظر موارد ابتلا به کووید-۱۹ است، اما طی یک هفته گذشته بیشترین کاهش را در ثبت بیماران داشته است.

یک روز پیش از این، برآوردهای خبرگزاری رویترز نیز نشان می‌داد شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا برای پنجمین هفته پیاپی کاهش یافته‌است.

البته از آن‌جایی که آمریکا بیشترین شمار بیماران و مرگ‌ومیر را در جهان به خود اختصاص داده، احتمالا کاهش مبتلایان در این کشور تا حدی بر آمار کل قاره تاثیر گذاشته است.

علاوه بر آمریکا، برزیل، پرو، مکزیک کلمبیا یا شیلی و آرژانتین همگی در میان کشورها با بیشترین موارد رسمی ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید قاره آمریکا دربرگیرنده ۵۰ درصد کل موارد ثبت‌شده تازه و ۶۲ درصد کل درگذشت‌ها در جهان است.

البته آمار رسمی اعلام‌شده از سوی کشورها، به دلایل مختلف آمار و ارقام قطعی به‌شمار نمی‌رود و ممکن است با واقعیت فاصله قابل توجهی داشته باشد.

گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد منطقه جنوب‌شرق آسیا، از نظر موارد جاری پس از قاره آمریکا قرار دارد و همچنان در روندی فزاینده در حال ثبت بیماران تازه‌است.

در قاره اروپا با وجود افزایش نسبی موارد در هفته‌های پیش، در هفته اخیر افزایش تازه‌ای ثبت نشده و در این قاره موارد مرگ‌ومیر به روند نزولی خود ادامه داده است.

در شرق مدیترانه، که شامل کشورهای غرب آسیا می‌شود موارد تازه افزایش یافته اما در این منطقه نیز شمار قربانیان گزارش‌شده در روند نزولی قرار داشته‌است.

در حال حاضر کاهش نسبی موارد ابتلا در آفریقا و شرق آسیا نیز دیده می‌شود.