کتائب حزب‌الله: به سفارت آمریکا حمله نخواهیم کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ـ گروه شبه‌نظامی کتائب حزب‌الله عراق که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد حمله به سفارت آمریکا در بغداد را ندارد.

به گزارش رادیو فردا، ابو حسین الحمیداوی، دبیرکل گروه کتائب حزب‌الله، روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه با انتشار بیانیه‌ای گفت: «ما وارد سفارت شرارت (آمریکا) نخواهیم شد و قصد براندازی دولت عراق را نیز نداریم. هنوز فرصت وجود دارد».


سفارت آمریکا در ماه‌های اخیر هدف حملات راکتی گروه‌های شبه‌نظامی شیعه قرار گرفت و آمریکا انگشت اتهام در این زمینه را متوجه ایران کرده است.

با این حال، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران روز شنبه هشدار داد که اسرائیل توطئه حمله به آمریکایی‌ها در عراق را چیده است تا ایالات متحده را به جنگ با ایران بکشاند، ادعایی که اسرائیل آن را «مهمل» خواند.


کتائب حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا، امارات و ژاپن قرار دارد و پارسال نیز ایالات متحده به‌دلیل حملات آن‌ها به اماکن دیپلماتیک و نیروهای نظامی آمریکا در عراق، پایگاه‌های این گروه را مورد حمله قرار داد که در جریان آن دهها نفر کشته شدند.


آقای ترامپ روز سوم دی‌ماه اعلام کرد هر گونه حمله در عراق که به کشته شدن حتی یک آمریکایی منجر شود، ایران مسئول آن است.


روز ۱۳ دی‌ماه، سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و شماری از شبه‌نظامیان شیعه عراقی از جمله ابومهدی المهندس، معاون گروه حشد الشعبی، در نزدیکی فرودگاه بغداد توسط پهپادهای آمریکایی بود.