کدام اصلاح طلبان ممکن است به کابینه رئیسی دعوت شوند؟

شنیده ها

در روزهایی که از دفتر ابراهیم رئیسی تماس‌هایی با فعالان سیاسی اصلاح‌طلب گرفته می‌شود، این گمانه‌زنی درباره کابینه بعدی رئیسی می‌شود که رئیسی قصد دارد از چند چهره اصلاح طلب در کابینه خود استفاده کند. برخی چهره‌های اصلاح طلب برنامه‌های خود را به رئیسی داده‌اند و برخی دیگر پیش از برگزاری انتخابات با او دیدار کرده‌اند و علم حمایت از او را برداشته‌اند.

رئیسی گفته قصد دارد کابینه‌ای فراجناحی تشکیل دهد، اما به احتمال زیاد جناح‌های دیگر در وزارتخانه‌های فرهنگی (ارشاد و علوم) یا وزارتخانه‌های اقتصادی (وزارت صنعت، وزارت نفت، وزارت نیرو و وزارت اقتصاد) به گزینه‌های اصلی اصولگرا خواهد رسید زیرا آنها خود در مدیریت این عرصه‌ها صاحب سبک می‌دانند، با این حال هنوز هم احتمال گزینه‌های اصلاح‌طلب یا اعتدالگرا در مناصب دیگر دولت رئیسی به کار گرفته شوند. اما کدام چهره‌های شاخص اصلاح طلب و اعتدالگرا می‌توانند در کابینه رئیسی حضور داشته باشند؟

از غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان، محمد علی وکیلی ، عبدالناصر همتی رئیس پیشین بانک مرکزی، و محمدرضا عارف به عنوان چهره‌های احتمالی اصلاح‌طلب کابینه ابراهیم رئیسی نام برده شده است.