کرملین به ارزیابی دستور کار دیدار اردوغان و پوتین پرداخت

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممشاور سیاست خارجی کاخ ریاست دولت روسیه کرملین گفت:دو رهبر در این دیدار علاوه بر مسئله سوریه به ارزیابی قرارداد با مسکو خواهند پرداخت

یوری اوشاکوف مشاور سیاست خارجی کاخ ریاست دولت روسیه کرملین با بیان اینکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادمیر پوتین رئیس دولت روسیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۹ دیدار دوجانبه انجام خواهند داد گفت: “دو رهبر در این دیدار علاوه بر مسئله سوریه به ارزیابی قرارداد با مسکو خواهند پرداخت. دراین دیدار همکاری تکنیکی بین دو کشور نیز بررسی خواهد شد.” 

اوشاکوف در مسکو پایتخت روسیه به سوالات خبرنگاران در رابطه با نشست سه جانبه با شرکت روسیه و ایران در آنکارا، پاسخ داد. 

در چارچوب این نشست بین رهبران دیدارهای دوجانبه ای ترتیب خواهد یافت. 

مشاور سیاست خارجی کاخ کرملین اظهار داشت: “پوتین و اردوغان مرتبا دیدار می کنند. آخرین دیدار در نمایشگاه بین المللی هوانوردی و فضایی MAKS-2019 انجام شده بود.” 

اوشاکوف با اشاره به اینکه پوتین و اردوغان در خصوص تحولات به مشاوره خواهند پرداخت افزود: “علاوه بر مسئله سوریه، تفاهمی که در مسکو حاصل شده ارزیابی خواهد شد. در این دیدار همکاری تکنیکی نظامی نیز بررسی خواهد شد.” 

وی با اشاره به اینکه حجم مبادلات تجاری بین ترکیه و روسیه در سال ۲۰۱۸ با ۱۵.۸ درصد افزایش به ۲۵.۵ میلیارد دلار رسیده است، گفت، هر دو کشور برای تقویت روابط تجاری فیمابین، به واحدهای پولی ملی اهمیت ویژه ای می دهند.