کره‌شمالی می‌گوید یک موشک مافوق صوت جدید آزمایش کرده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامخبرگزاری دولتی کره شمالی چهارشنبه گزارش داد که این کشور روز گذشته یک موشک مافوق صوت (هایپرسونیک) توسعه یافته جدید را آزمایش کرد.

ارتش کره جنوبی روز سه شنبه ششم مهرماه از یک آزمایش موشکی تازه توسط کره شمالی خبر داد. طبق این گزارش، این موشک به سوی آب‌های ساحل شرقی کره شمالی شلیک شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفته است، آزمایش موشکی روز سه‌شنبه ثابت کرد که تمام طراحی‌های فنی به درستی و براساس برنامه انجام شده است.

این خبرگزاری اضافه کرده است، آزمایش این موشک هایپرسونیک «اهمیت استراتژیک بزرگی» داشت، زیرا کره شمالی به دنبال افزایش قابلیت‌های دفاعی خود تا هزار برابر است.

شلیک این موشک ساعاتی قبل از آن صورت گرفت که سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد از ایالات متحده خواست «سیاست‌های خصمانه» خود علیه پیونگ‌یانگ را تغییر دهد و گفت که هیچ کسی نمی‌تواند حق کره شمالی در دفاع از خود و آزمایش تسلیحاتی را منکر شود.

کره شمالی و کره جنوبیروز ۲۲ مرداد هر دو دست به آزمایش موشک‌های بالستیک زدند که این اتفاق یکی از آخرین نمودهای رقابت تسلیحاتی دو کشور محسوب می‌شود.

آمریکا به دنبال تشدید فشار کره شمالی است تا این کشور وادار شود که برنامه هسته‌ای و موشکی خود را متوقف کند.

تحریم‌های آمریکا و فشارهای بین المللی علیه کره شمالی تاکنون نتوانسته است کیم جونگ اونگ، رهبر کره شمالی را وادار کند که برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور را متوقف کند.