کره شمالی موشک جدیدی آزمایش کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکره شمالی در دریای شرقی (دریای ژاپن) موشک های جدیدی را آزمایش کرده است

آزمایش موشکی جدید از کره شمالی

کره شمالی در دریای شرقی (دریای ژاپن) موشک های جدیدی را آزمایش کرده است.

براساس اخبار آژانس یونهاپ، ستاد کل نیروهای مسلح کره جنوبی اعلام کرد که دو موشک را از مناطق نزدیک به شهر وونسان واقع در ساحل شرقی شرق کره شمالی شلیک کرده است.

در ادامه بیانیه ضمن ذکر اینکه اطلاعات مربوط به نوع و برد موشکی هنوز مشخص نشده است آمده است، مشاهدات و تحقیقات در منطقه ادامه دارد.

کره شمالی آخرین بار در ۲۸ نوامبر آزمایش موشکی را انجام داده بود.

مذاکرات خلع سلاح هسته ای بین کره شمالی و ایالات متحده که از ماه فوریه بصورت منقطع هم که بود، ادامه داشت، اما در سوئد در ۵ اکتبر در جلسات سطح مطالعات قطع شد.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، برای ارائه توصیه های مشخص به دولت آمریکا برای شروع مجدد مذاکرات، تا پایان سال زمان داده بود، در غیر این صورت در مورد ادامه آزمایش های هسته ای خود و آزمایش های موشکی هدایت شونده بین قاره ای هشدار داداه بود.

کیم در بیانیه خود در ابتدای سال، ایالات متحده را به منحرف کردن آنها متهم کرد و اظهار داشت که جهان در آینده نزدیک شاهد تسلیحات استراتژیک جدیدی خواهد بود که توسط کشورش ساخته شده است.

از طرف دیگر، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از اظهارات رهبر کره شمالی در گفتگو با خبرنگاران با تأکید بر اینکه روابط بسیار خوبی با کیم دارند گفت،

“جونگ اون توافق نامه ای را امضا کرد. او توافق نامه ای را امضا کرد که در مورد مذاکره نابودی سلاح های هسته ای است. این توافق نامه در سنگاپور به امضا رسیده است. من فکر می کنم او به سخنان خود پایبند است.صبر کنین خواهیم دید.”