کرونا در ایران؛ شهرهای مازندران دوباره قرمزپوش شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت که چهار شهرستان استان مازندران، از نظر شیوع کرونا دوباره به وضعیت قرمز بازگشته‌اند.

بر اساس گزارش‌های رسمی، شیوع کرونا در ایران در هفته‌های گذشته روند نزولی پیدا کرده بود و علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا روز ۹ دی ماه اعلام کرد که هیچ شهر قرمزی نداریم.


در روزهای اخیر بسیاری از کارشناسان نسبت به احتمال ایجاد موج جدید کرونا از اوایل بهمن ماه هشدار داده‌اند. به گفته مقام‌های استان مازندران، در حال حاضر شهرهای ساری ، آمل ، سوادکوه شمالی و رامسر وضعیت قرمز دارند.


بر اساس تازه‌ترین آمار وزارت بهداشت که روز پنج‌شنبه، ۱۱ دی، منتشر شده است، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۸ نفر دیگر بر اثر کرونا در کشور جان باختند و شش هزار و ۳۹۰ نفر بیمار جدید شناسایی شده‌اند.


بدین ترتیب با احتساب این اعدام، طبق آمار رسمی مجموع مبتلایان به کرونا از زمان شیوع آن در ایران به یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۴۳ نفر رسیده و ۵۵ هزار و ۲۲۳ نفر قربانی شده‌اند. به گفته سیما سادات لاری،‌ سخنگوی وزارت بهداشت پنج ‌هزار و ۳۹ بیمار مبتلا به کرونا هم در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.


آمار رسمی مبتلایان به کرونا و جان‌باختگان در ایران همواره با تردیدهای جدی کارشناسان و شماری از مدیران بهداشتی در ایران مواجه بوده است. مدیران سازمان نظام پزشکی ایران، آمار قربانیان را سه تا چهار برابر آمار رسمی اعلام شده توسط وزارت بهداشت برآورد کرده‌اند.