کرونا در خوزستان دوباره اوج می‌گیرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نسبت به خیز ویروس کرونا در استان خوزستان هشدار داد.


فرهاد ابول‌نژادیان اظهار داشت مطابق آمار و بررسی‌ها، خیز جدید ویروس کرونا در استان خوزستان از خیز نخست هم «تندتر» است.


او آماری در این زمینه اعلام نکرد اما خبرگزاری ایرنا روز شنبه از قول غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گزارش داده بود که موارد بستری ناشی از شیوع ویروس کرونا در خوزستان از ۸۵ نفر روزانه به ۲۶۰ نفر، معادل سه برابر، افزایش یافته است.

این گزارش می‌گوید خوزستان تا ۱۰ روز پیش از لحاظ رنگ‌بندی کرونا جزو استان‌های آبی(کم خطر) بود که به یک‌باره این وضعیت تغییر کرده است و در حال حاضر بیشتر شهرهای استان از جمله دزفول به رنگ زرد در آمده‌اند و در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی احتمال نارنجی و قرمز شدن آن نیز وجود دارد.


مقامات جمهوری اسلامی آمارهای ابتلا و قربانی کرونا را به‌صورت استانی منتشر نمی‌کنند و آمارهای کلی وزارت بهداشت از وضعیت کشور نیز همواره محل تردید بوده و مقام‌های سازمان نظام پزشکی آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را سه تا چهار برابر آمار رسمی اعلام شده برآورد کرده‌اند.

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، هم روز یکشنبه تغییرات آماری مربوط به کرونا در پایتخت را «جدی» قلمداد کرد و از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هفته‌های آتی در تهران خبر داد.