کرونا سینما‌های ژاپن را تعطیل کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، در پی شیوع ویروس کرونا سینما‌های کشور ژاپن بسته شدند و هزینه بلیت‌های خریداری شده نیز بازگردانده شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، در واکنش به بحران ویروس کرونا، صنعت فیلمسازی ژاپن شروع به به عقب انداختن تاریخ اکران فیلم‌ها، بستن سینما‌ها و همچنین بازگرداندن پول بلیت‌های فروخته شده کرد.

انتشار دو انیمیشن جدید «دورایمون» و «جیمارو» که برای کودکان در تعطیلات بهاره در نظر گرفته شده بود هم به تعویق افتاد. پیش از این قرار بود این دو انیمیشن به ترتیب در تاریخ ۶ مارس و ۲۸ فوریه اکران شوند.

سینما‌های زنجیره‌ای توهو که بزرگترین سینمای زنجیره‌ای این کشور هستند، اعلام کردند مشتریانی که بلیت‌های پیش فروش را خریداری کرده‌اند، می‌توانند برای باز پرداخت این مبلغ درخواست‌های خود را ارائه دهند. شوچیکو مولیپلکس دیگر سینمای زنجیره‌ای مهم این کشور نیز اقدامی مشابه را در نظر گرفته است. سینما‌های «لی سینما» نیز از جمعه گذشته بسته شده‌اند.

اوایل این هفته دولت ژاپن تعطیلی یا حداقل تعویق دو هفته‌ای برای رویداد‌های ورزشی و دیگر تجمعات عمومی را در نظر گرفته است.

مدارس این کشور نیز تا ماه آوریل بسته شده اند. مواردی که در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از ۲۰۰ نفر عبور کرده و هشت مورد مرگ نیز بر اثر این ویروس به ثبت رسیده است.