کرونا قهرمان و غیرقهرمان نمی شناسد، فرار قهرمان ایرانی از چین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ در حالی که بی درایتی مسولان ایرانی در مبارزه با کرونا ، باعث شده مردم از جان تاوان این عمل مسولان را پس بدهند . پیشگیری از کرونا برای همه مردم لازم است و ظاهرا کرونا کاری ندارد که قهرمان باشی یا یک فرد عادی، کرونا قهرمان ها را هم به هراس انداخته است

محمد ارسلانی

ژیونر ووشوی ایران در لیگ حرفه‌ای چین به خبرورزشی گفت: وقتی وارد هواپیما شدم، دیدم تعداد زیادی از مسافران چینی در هواپیما نشسته‌اند و هیچ‌کدام هم ماسک نزده‌اند. حتی مهمانداران که ایرانی بودند ماسک نداشتند!

 ‌الهه منصوریان، چند روز بعد از شیوع کرونا در چین قید لیگ حرفه‌ای را زد و به تهران برگشت. ووشوکار تیم باشگاهی فیست‌وان شانگ‌های چین در راه برگشت به تهران شهروندان چینی را دید که بدون ماسک وارد ایران می‌شدند. او فعلاً باید منتظر بماند تا ببیند اوضاع ویروس کرونا به کجا می‌رسد تا برای همراهی تیمش به چین برگردد. منصوریان البته این روز‌ها بلاتکلیف است، چراکه هم اردوی‌های تیم ملی به خاطر کرونا تعطیل است و هم فدراسیون به خاطرجوانگرایی در تیم ملی نمی‌خواهد در مسابقات بعدی از او و شهربانو استفاده کند. الهه منصوریان درگپ و گفت با خبرورزشی از بازگشت به ایران و برنامه‌هایش حرف می‌زند.

ویروس کرونا از چین شروع شد، عکس‌العمل مردم چین چطور بود؟


ویروس کرونا سوم بهمن در چین شروع شد که سهیلا همان ابتدای کار تصمیم گرفت به ایران برگردد و من سه روز بعد تصمیم گرفتم به ایران بیایم. خیلی ترسیده بودم که مبادا به کرونا مبتلا شوم. ششم بهمن بود که رفتم بلیت تهیه کنم، گفتند آخرین پروازی که از شانگ‌های به سمت تهران می‌رود، ساعت ۱۱ شب پرواز ماهان است و تا زمانی که این شرایط وجود داشته دیگر پروازی به ایران نمی‌رود. برای همین بلافاصله بلیت را گرفتم و به فرودگاه آمدم.

ماجرای استوری جنجالی که منتشر کردی چیست؟


گفته بودند پرواز خالی است و فقط ایرانی‌ها هستند، اما وقتی وارد هواپیما شدم، دیدم تعداد زیادی از مسافران چینی در هواپیما نشسته‌اند و هیچ‌کدام هم ماسک نزده‌اند. حتی مهمانداران که ایرانی بودند ماسک نداشتند. این موضوع آنقدر برایم عجیب بود که از مهمانداران پرسیدم چرا ماسک نزده‌اید، گفتند به‌خاطر ظاهر و نوع پوششی که برای‌شان تعریف کرده‌اند، اجازه ندارند ماسک بزنند.

در فرودگاه ایران تست دادید؟


هنگام ورود یک تست ساده از مسافران گرفتند، حتی کسی نبود که به چینی‌ها بگوید حتماً باید ماسک بزنند.

سهیلا منصوریان هم به ایران بازگشت؟


بله، سهیلا سه روز زودتر از من به ایران برگشت و تمریناتش را برای هفته پایانی لیگ برتر شروع کرده است.

به نظر شما چگونه می‌توان جلوی ویروس کرونا را گرفت؟


بعد از شیوع ویروس کرونا در چین مردم در اماکن عمومی مثل مترو، خیابان و… با نحوه صحیح برخورد با این ویروس آشنا می‌شدند. از طرفی به جز یکی، دو روز اول که مردم هجوم بردند و ماسک‌ها را خریدند و قیمت‌ها کمی بالا رفت، در روز‌های بعد در تمام خیابان‌ها و فروشگاه‌ها ماسک در دسترس بود و حتی تایلندی‌ها به چینی‌ها ماسک رایگان دادند، به همین علت آن‌هایی هم که قیمت ماسک را بالا برده بودند، قیمت را پایین آوردند.

با سفرتان به ایران مشکلی برای دریافت قراردادتان ندارید؟


من به خاطر ترس از کرونا فرار کردم، فکر نمی‌کردم در ایران این ویروس شیوع پیدا کند و اینجا هم مجبور شویم با ترس از خانه بیرون برویم. البته هنگام سفر به ایران مسئولان تیم فیست‌وان شانگ‌های تهدید کردند که به کمیته انضباطی شکایت می‌کنند، اما در تماسی که با مدیر باشگاه داشتم او با مرخصی من موافقت کرد و حتی گفت هیچ مشکلی تهدیدم نمی‌کند.

تا چه زمانی در ایران می‌مانی؟


تا زمانی که اوضاع به حالت طبیعی برگردد در ایران می‌مانم. چون فعلاً لیگ چین به خاطرشیوع ویروس کرونا تعطیل است و من مرخصی دارم.

آیا در چین تست دادی؟


با وضعیتی که در چین دیدم احتمالش را می‌دادم که به کرونا مبتلا شده باشم، برای همین وقتی به تهران رسیدم، به کیش رفتم و مدتی در آنجا قرنطینه شدم تا ببینم علائم کرونا را دارم یا نه. چون می‌ترسیدم خانواده‌ام را مبتلا کنم و پس از اینکه اطمینان پیدا کردم که مشکلی ندارم به تهران برگشتم و به دیدار خانواده‌ام رفتم.

چه برنامه‌ای برای تیم ملی داری؟


فعلاً هیچ برنامه‌ای ندارم. چون فدراسیون تصمیم گرفته برای مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا فرصت را به جوان‌تر‌ها بدهد. سؤال من اینجاست که مگر نباید نفرات جوان بیایند در مسابقات انتخابی شرکت کنند. این‌طور که نمی‌شود بدون مسابقه هرکس را راهی مسابقات کرد. فعلاً منتظر هستم تا ببینیم سرپرست جدید فدراسیون چه تصمیمی می‌گیرد.

چه پیشنهادی برای رفع این مشکل دارید؟


مسابقات آسیایی در پنج وزن برگزار می‌شود. با برگزاری انتخابی سه وزن را به سانداکاران مدال‌آور و باتجربه بدهند و دو سهمیه راهم برای جوانگرایی در نظر بگیرند تا هم مدال‌آوری کنند و هم جوانگرایی.

فدراسیون سیاست جوانگرایی را در تیم ملی اجرا می‌کند، نظرشما چیست؟


برای رسیدن به جایگاه فعلی سختی‌های زیادی را تحمل کردم، به همین دلیل مسابقات جهانی و قهرمانی آسیا را حق سانداکاری می‌دانم که از فیلتر‌های انتخابی بگذزد. نه اینکه بخواهند به بهانه جوانگرایی خواهران منصوریان را کنار بگذارند جالب نیست. زمانی که با چینی‌ها قرارداد امضا کردم شرط گذاشتم در صورتی قراردادم را امضا می‌کنم که هنگام مسابقات جهانی و قاره‌ای بتوانم تیم ملی ایران را در مسابقات جهانی و قاره‌ای همراهی کنم. چینی‌ها هم قبول کردند و حتی مبلغ قرارداد را کمتر دادند. به همین خاطر مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم ملی نباید مدال‌آوری خواهران منصوریان را نادیده بگیرند.

چه برنامه‌ای برای آینده دارید؟


فعلاً تمرینات اختصاصی خودم را انجام می‌دهم، چون می‌خواهم با شروع انتخابی برای مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های جهانی آماده باشم. من می‌خواهم در این مسابقات شرکت کنم، اما اگر فدراسیون موافق نباشد مسیر دیگری را برای دنیای قهرمانی انتخاب می‌کنم.

ووشو را تا کی ادامه می‌دهید؟


فعلاً قصد ندارم خداحافظی کنم، در حال حاضر ۲۸ ساله هستم و تا ۳۲ سالگی به بازی ادامه می‌دهم و پس از آن وارد ورزش حرفه‌ای می‌شوم.

تمامی مسابقات ورزشی در چین لغو شده است، نظرت دراین باره چیست؟


شنیدم رقابت‌های باشگاهی چین تا خردادماه تعطیل است و به نظر می‌رسد تا آن موقع این کشور درگیرکرونا خواهد بود. فقط امیدوارم شرایط طوری نشود که چین، ایرانی‌ها را به خاطر کرونا راه ندهد!

با این تصمیم که همه مسابقات ورزشی در ایران لغو شده است، موافق هستید؟


معتقدم برای جلوگیری از شیوع کرونا مسابقات را لغو کنند و این تصمیم درستی است. قرار است فینال لیگ برتر انجام شود. خود ما پیشنهاد دادیم این مسابقات برگزار نشود و اگر قرار به برگزاری است، به سال آینده موکول شود.

احتمال دارد الهه منصوریان هم مثل شهربانو وارد تبلیغات تجاری شود؟


چند پیشنهاد داشته‌ام، هنوز جوابی نداده‌ام، چون دوست دارم برای محصولاتی با برند ماندگار تبلیغ کنم، به همین دلیل هنوز برند مورد نظرم را انتخاب نکرده‌ام.

One thought on “کرونا قهرمان و غیرقهرمان نمی شناسد، فرار قهرمان ایرانی از چین

 • همه مطالب را اینجا یکجا اوردم تا اگر گوشی برای شنیدن باشد
  ژنرال هویزر وقتی به ایران امد که انقلاب سالها قبل زیر پوست رژیم متحد امریکای شاه توسط فتنه پراکنی ، آمریکا ستیزی ، تبلیغات دروغ مارکسیستی (علیه شاه و بورژوازی کمپرادور، سرکوب ظفار ، همدستی با اسرائیل )، شروع وکار رژیم متحد امریکای شاه را ساخته بود . مثل این ویروس کرونا که دیگر همه جا را گرفته .نفوذ شوروی در همه جا بود ، از جبهه ملی طرفدار مصدق ، تا لیبرال های مذهبی ، مجاهدین خلق ، فدایی ، راه کارگر ، پیکار ، تا ۶ وزیر شاهنشاه ، رئیس انرژی اتمی ، قطبی و نیکخواه رئیس رادیو تلویزیون ملی ایران ، وزیر دربار و دوست کودکی تا بزرگی شاهنشاه ( فردوست ، بنیان گذار ساواما ، تسلیم کننده اصلی ارتش در جلسه سران ارتش پیش از دادن اطلاعیه معروف) روسای حزب رستاخیز (جعفریان …)، کانون نویسندگان ، شعرا ( شب شعر گوته ) ، تمامی روزنامه ها ( کیهان ، اطلاعات ، سپید و سیاه ، توفیق ، …. ) ، تمامی انتشارات در دستان توده ایها بودند . من اینها را نمی گویم ! امیر طاهری سر دبیر سابق کیهان و هاتف رحمانی و میرفطروس مارکسیست ودیگران گفتند که حتی کارگران چاپخانه ای که کیهان در ان چاپ می شد کمونیست بودند . ۹۰ درصد روشنفکران و نویسندگان مارکسیست بودند .اگر نمی گفتند هم ، الآن معلوم است ، همه نویسندگان ، روزنامه نگاران که الآن در غرب هستند یا کمونیست ، یا سوسیالیست ، یا برای رد گم کردن سوسیال دموکرات و سکولار دموکرات خلقی هستند . حتی یکنفر نیست که لیبرال دموکراسی را برترین دست اورد بشر بداند تا چه رسد به کاپیتالیسم و امریکا و اسرائیل را به اندازه همین پوتین ، روسیه ، کوبا ، ویتنام ، … ستایش کند ! همه انها د رمورد امریکا و اسرائیل که هیچ ، در مورد فرانسه و ژاپن و کانادا و حتی سوئد و فنلاند ، برخورد انتقادی سنگین مغرضانه و ریز بینانه غیر منصفانه دارند ، اما در مورد روسیه ، سوریه ، ونزوئلا ، نیکاراگوا ، کره شمالی ، ویتنام ، کوبا ،قذافی ، اسد ، … کیلویی ندید میگیرند ، هیچ ، از انها تعریف و تمجید می کنند . همین تو نمی توانی وقتی از غارت خزر حرف میزنی و به اکراه اسم روسیه را ان لابلاها می اوری ، بیخودی اروپا و امریکا را هم قاطی نکنی . چه سند و مدرکی می گوید اروپا خزر را از ملاها غارت کرد ؟ اینکه کاملا روسی است . اصلا امریکا و اروپا چی غارت کرده اند ؟ اگر روابط تجاری را می گویی ، همه دنیا مثل شاه رابطه مشابه با انها دارند . اما ملاها چه رابطه جنایت کارانه ای است که با چین و روسیه دارند ؟ کدام دریا ، یا سرزمین را امریکا از ایران اشغال کرده ، یا جدا کرده ؟ نفت می خرید پول میداد ، سلاح میداد ، صنعت می داد ، کشاورزی مدرن می داد . چرا فدایی سیاه کل ژاندارم کشت تا این شاه و ان امپریالیسم امریکا را نابود کند ؟ آمریکا کودتا کرد علیه مصدق ؟ شاه را برد ؟ همین کارها را مگر روسیه نمی کند ؟ توده ایها یک عده راه انداختند به خونخواهی مصدق از امریکا ! شوروی که اسباب سرنگونی را چید چی ؟( حزب توده قبل از کودتای امریکا و انگلیس زیر اب مصدق را زده بود ) روسیه که اکنون با دو دست و دو پا زیر خایه ملاها و اسد و مادورو را دارد ، چرا ان موقع ساکت بود ؟ چون نفت و گاز شمال را گرفت . وزیران توده ای کاشت در دولت شاه ! هر چی تجهیزات نظامی هم داشت که فروخت به شاه !
  امریکا شاه را برد ؟ یا وقتی اب از سر شاه گذشت ، مردم به خیابان ریختند ، در اثر تبلیغات مارکسیستی ضد شاه ، ضد امریکا که از بوق های تبلیغاتی توده ای ها می امد ، مارکسیست اسلامی شریعتی ، مجاهدین ، همین بختیار سوسیالیست و سنجابی سوسیالیست و …. پیمان مارکسیست اسلامی ، اخوندهایی که چپ شده بودند ( به گفته میر فطروس ! ) ، فرقه دموکرات اذربایجان ، کردستان که هنوز کسی نمی تواند بگوید زنان رزمنده آنها چرا خرگوش می درند با دندان؟ یا چرا پاوه را محاصره کردند ، اما الآن میروند با ملاها سر یک میز می نشینند ، بده و بستان ! مگر رهبر انها در یکی از این مذاکرات و بده و بستانها توسط گروه دیگری از همین ملاها ترور نشد درمیکونوس ؟ پس در حال مذاکره بودند ! پنهان کاری ، عدم شفافیت و بدون گزارش از پشت پرده این مذکرات که برای چیست ؟ ترامپ که میگویی من مداح او هستم به صراحت گفت کردها فرشته نیستند . این رانت سیاسی برای مارکسیست ها ، روسیه ، کوبا ، کردها ، فلسطینی ها ، … از کجا امده ؟ مصونیت سیاسی چرا ؟ وقتی مجاهدین و بنی صدر و ملیون و سلطنت طلبان واقعی نمی توانند حتی از خودشان دفاع کنند ؟ به انها حمله می شود ! یک طرفه !
  اما کارتر ، هویزر را فرستاد ، با ارتش صحبت کرد ، از انها خواست رو در روی مردم نایستند چون خواهند پاشید . همه امریکایی ها هم در این راه حل ناچاری دقیقه نود یک نظر نداشتند . بختیار هیچ کاره بود ، نه ارتش شاه او را قبول داشت ، نه ساواک ، نه ملیون و هم جبهه ایهای او چه انهایی که با خمینی بیعت کردند ، چه انهایی که ضد خمینی بودند ( مثل غلام حسین صدیقی ) اما می گفتند شاه نباید از ایران خارج شود ، چون ارتش خواهد پاشید . دعوای بختیار با تیمسار میهن پرست با استخوان شاه اویسی که توسط شوروی ترور شد در غرب ! سر چی بود ؟ بختیار او را از ایران اخراج کرد ( یکی از خواست های او از شاه بود و شرط نخست وزیری ) ، اینهمه همراه با ملاها دروغ پخش میکنید در مورد نحوه خروج بنی صدر ! هیچ کدام نمی گویید بختیار چه گونه در رفت وقتی خلخالی و هادی غفاری و تعلیم دیدگان قذافی ، مصر ناصری ، سوریه حافظ اسد به دنبال او بودند ، به اضافه فدائیان ، مجاهدین ​ ؟ چرا بختیار به خمینی اجازه بازگشت داد با قبول تامین امنیت او ؟ نوار صوتی جلسه شورای امنیت با حضور بختیار و میر فندرسکی ( توده ای ) و سران ارتش ، توسط یک مارکسیست ( هم نشین بهار) در وبسایت میهن همین الان هست . چه قدر نگران بودند که نکند به خمینی سوء قصد شود ؟
  کارتر با خمینی نبود ، به او اطمینان نداشت . امریکا همیشه به دلیل نداشتن احزاب و برتری ایدیولوژیک ، جنگ های عقیدتی را می بازد ، در پی باختن ، در دقیقه نود می اید با تمام قوا و معمولا می بازد . کره شمالی ، ویتنام ، عراق ، افغانستان همه مثل زمان شاه عملکرد دقیقه نود ، از روی ناچاری و به منظور کنترل اوُضاع و کم کردن هزینه را نشان میدهد . نه اینکه انها نقشه کشیدند ، خمینی را بیاورند و این دیکتاتوری روسی اسلامی خامنه ای را به جای شاه بنشانند . دروغ بزرگ شما روس محوران همین جا است . انها بازرگان و بهشتی و یزدی و امیر انتظام و جبهه ملی سنجابی و فروهر ها و قطب زاده و … را طرف مشاوره داشتند تا یک اندونزی یا ترکیه بسازند هم چنان در اردوی امریکا ولی با دموکراسی و انتخابات و ازادی های سیاسی چون شاه را رفته میدیدند، همان گونه که زمان مصدق ، امریکایی ها مدتها با مصدق مذاکره و از او حمایت کردند تا جایی که دیدند مصدق بر اوضاع کنترل ندارد و حزب توده ، ملا کاشانی ، بقایی زحمت کشان گرداننده اصلی هستند به نمایندگی از شوروی ، و عنقریب انها مثل نصف کشورهای جهان که تا انروز با کودتاهای شبه انقلاب همین گونه به ضمیمه شوروی در امده بودند ، ایران مصدق هم در دامان روس ها می افتد . چیزدیگری که فراموش می کنید موقعیت سوق الجیشی روسیه در ایران است . امریکا دور است ، نمی تواند زمین و دریا بدزدد از ایران . روس ها باید از طریق ایران یا افغانستان یا ترکیه به ابهای ازاد دست یابند . (همن سیدی هم اینرا فهمیده ) ،همه داستانهای این سه کشور که جزو پیمان سیتو و سنتو بودند به همراه پاکستان که یک سد امریکایی مهم جلوی روسیه است ، از این واقعیت ناشی می شود . به همین دلیل وقتی شاه اریامهر خواست دولت را دوباره به ملیون برگرداند ( به الله یار صالح ) همین بختیار رفت بالا در میتینگ الله یار و به سنتو و سیتو حمله برد ، شاه را ناراحت کرد ، و منصرف شد ! بیژن جزنی در همین جبهه ملی بود ! بختیار دو بار امکان نزدیکی شاه با جبهه ملی را در دو بزنگاه تاریخی نابود کرد . بختیار جاده صاف کن خمینی شد چون به قدرت فکر میکرد . با ان کودتای ناشیانه نوژه با اطلاع صدام ،ارتش شاه را هم که هویزر نجات داده بود ، نابود کرد ( حزب توده شعار انحلال ارتش میداد و مسلح کردن سپاه به سلاح سنگین ) حالا بگو بختیار و عمویی چه گونه ارتش شاه را نابود کردند ؟
  چیزی که امروز توده ایها ، فدایی ها و کلاشینکوفیست های دیگر عمدا مغلطه میکنند ، این است که ان اقدام امریکا که از سر ناچاری و برای جلوگیری از افتادن ایران به دست شوروی بود ، چه زمان اشغال آذربایجان توسط استالین ، چه زمان مصدق میهن پرست استقلال خواه ، چه زمان شاه مدرنی که تا خرخره در تارعنکبوت فتنه روسی بود که توده ایها و ملاها انرا طی ۳۷ سال به دقت و به تدریج به دور او تنیده بودند ، به گونه ای که یکروز بیدار شد و دید میلیونها مردمی که انها را دوست می داشت در کشوری که برای ابادانی ان خون دل خورده بود ، به جای قدردانی از او ، به او فحاشی میکنند ، انهم با همان ادبیات حزب توده وا خوند دوزاری روسی . شاه انقلاب ملت را پذیرفت ، به ان اذعان کرد ، امابه نصیحت اویسی گوش نکرد که گفت ۵ هزار ملا ، توده ای ، فدایی ، ملی … را دستگیر میکنم این جنبش می خوابد . حق با اویسی بود ، اما شاه به توصیه پسر خاله شهبانوی گرامی که کمونیست بود (قطبی)، با بختیار موافقت کرد . بعد در مصر پشیمان شد. همانجا بود که سولیوان گفت این بختیار یک متوهم نادان است ، چند روز دوام نمی اورد ، هیچ ، ارتش را هم می پاشد . سخنان او کاملا درست بود . درست از اب درامد . ۳۷ روز دوام داشت ، که نمادی از ۳۷ سال سلطنت شاهنشاه بود ، اما این کجا و این کجا ؟ بازرگان ۴۰۰ روز دوام اورد (هر روز باتوده ایها و فدایی ها و تجزیه طلبان و خمینی و اخوندهای روسی درگیر بود) ، بنی صدر و ملیون و مجاهدین دو سال . خرداد شصت ، کودتای شوروی در ایران بر علیه گوادلوپ ، حقوق بشر کارتری ، پایان طرح پیشبرد دموکراسی برژینسکی بود در کشورهای متحد امریکا که دیکتاتوری داشتند ، آمریکا شکست خورد . حتی پورمندی که فدایی و کارچاق کن حسن روحانی است در ایران اینترنشنال گفت دو دسته بودند در آنزمان ، ما ( فدایی ها ) ، توده ایها ، مجاهدین ، ملاها بودیم در برابر لیبرال ها ، جبهه ملی . تقصیر ما بود که کشور به این روز افتاد چون امریکا ستیزی و … کردیم ، گوادلوپ و کارتر و برژینسکی نبود ( نقل به مضمون ) . پوتین و کیانوری و فدایی ها احمق نبودند که از این رژیم دفاع کردند و میکنند .
  این رژیم در خرداد شصت ( نه ۶۷ ) زاییده شد . یک رژیم فقاهتی بعثی که خمینی و احمد خمینی ، مطهری ، بهشتی ، باهنر ، مفتح …. را هم بر نتافت . کاملا روسی ، وطن فروش، ادمخوار از نوع سوریه و عراق و لیبی ، بیرحم ، کشتارگر ، بحرانساز ، امریکا ستیز ، دشمن بی دلیل اسرائیل ، دشمن زن و نسل جوان که فرهنگ غربی می خواهند ( نه کلاشینکف ، نه دریدن خرگوش با دندان ، نه ترور ، نه ماجراجویی ، نه فقر ، نه دیکتاتوری ، نه رهبر مادام العمر ، نه هیچ بودن ملت در برابر ایدولوژی روسی حاکم ، ……) گردید.
  فقط ببین چه گونه سه تلویزیون روسی فارسی در مورد این اسد و روسیه جنایت کار در کشتار ، ویرانه کردن ، و اخراج میلیونها انسان سوریه ای از خانه و کاشانه خود چه واکنش احمقانه ماله کشانه و فرافکنانه ای به جای اینکه بگویند این اسد و روسیه و ملاها بودند که موجب همه این نکبت در سوریه شدند ( چون می خواستند اسد را به هر قیمتی حفظ کنند ، به جای اینکه مثل بولیوی و اوکراین و الجزایر مزدور روسیه برود بیرون ) ، خیلی مضحک پناهنده هایی که در اثر این رژیم های فاسد ملاها ، اسد ، صدام ، قذافی به این نکبت افتاده و همه ریخته اند توی ترکیه ، در حلیکه المان ثروتمند انها را نمی خواهد ، به اردوغان حمله میکنند ، چون پلیس دولت کمونیست یونان اینها را با گاز اشک اور میزند . ارودغان میلیونها نفر از انها را پناه داده ، اگر اسد به این بازی ادمخواری و زمین مرده و سوخته سازی برای حکومت جغد روسی خود ادامه دهد ، اردوغان بازیگر سیاسی ته صفی است که باید مورد حمله قرار گیرد . اگر روسیه برای حفظ طرطوس و ملاها برای همسایه اسرائیل شدن در جولان به این ماتحت پاره خونی اسد نیاز مبرم دارند ، اگر المان اشک تمساح برای این و ان میریزد و به اردوغان لگد میزند تا روسیه حال کند ، اردوغان یک میلیون بار بیشتر حق دارد برای امنیت مرزهای کشورش و اقتصادی که مثل شاه با خون دل ساخته ، جلوی اسد جنایت کار و ملاهای مداخله جو و روسیه امپریالیست بایستد . غرب اگر از اردوغان دفاع نکند ، پوتین همه خاور میانه را جهنمی مثل سوریه و ایران و افغانستان و لیبی و عراق و یمن خواهد کرد . ببینید حزب ملی ترکیه هم پشت اوست ، دیگران هم با سکوت خود از منافع کشورشان دفاع میکنند . سازمان ملل هم امروز از او دفاع کرد و گفت باید از او حمایت شود .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.