کرکری خوانی را تمام کنید و آمادهٔ جبران شوید

✍️ اکبر دانش سرارودی

این روزها در جناحِ اصولگرایی که در میدان مهندسی شدهٔ بی رقیب به پیروزی رسیده! بعضاً شاهد کُرکری خوانی های تندی هستیم که نتیجه‌ای جز شقاق و شرمندگی بیشتر ندارد.

به جای اینکه از شخصیت ها و احزاب اصلاح‌طلبی که علیرغم ردّ صلاحیت گستردهٔ تمام نامزدهای شان، باز هم به بهانهٔ دفاع از «جمهوریت نظام» به صحنه آمدند و تمام قد، سعی در تشویق مردم به حضور در انتخابات نمودند تا شور و شوقی ایجاد کنند تشکر نموده و ممنون دارشان باشند که همه چیزشان را باختند!

با تکرار دُرشتگویی های کیهانیان، مرتباً زخم‌زبان میزنند که اصلاحات و اصلاح طلبی سالها پیش مُرده بود و فقط تشییع جنازه اش را به تأخیر انداخته بودند!

یا اینکه این انتخابات آخرین میخ را بر تابوت اصلاحات زد و….

واقعاً شرم و حیاء هم چیز خوبی است ولی افسوس که کیمیا شده و….

همگی یادمان بماند «اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تموم ماجرا» شعار احساسی و بی مسمّایی نبود که بگوئیم یک چیزی گفته شد و تمام.

اینکه بر خلاف تمام بیّنات شرعی در یک استفاده ابزاری از دین! مراجع تقلید حکومتی و رهبری شرکت در انتخابات را «واجب عینی» دانسته و حتی صراحتاً خواستند که ضمن شرکت در انتخابات از دادن رأی باطله نیز خودداری نمایند و طبق آمار رسمی خودتان حدود ۵۸ درصد از مردم یا اصلا شرکت نکردند یا رأی باطله داده‌اند! یعنی اینکه کلّ نظام، مراجع، رهبری، تشکّل های اصولگرا، ائمه جمعه و… همه و همه بازنده اصلی این باصطلاح انتخابات هستند.

اینکه چهار سال قبل، کیهان می پرسید رأی و نظر اعتراضی ۱۵ میلیون غایب انتخابات چه می‌شود و امروز به روی خود نمی آورد که رأی ۳۵ میلیون غایب و باطله چه میشود؟

از همان استانداردهای دوگانه ای است که فعلاً بماند.

فقط می‌خواهم بگویم مردم، نه این اصلاح‌طلبانِ منفعل و مستأصلی که درْک شان نمیکنند و برای گذار از این همه نکبت، با چشمِ طمع به گدایی قدرت، یاری شان نمیرسانند را می خواهند!

و نه شما اصولگراهای بی‌توجه به هر اخلاق و اصولی که علیرغم در اختیار داشتن ۹۰ درصد قدرت و سازوکارهای مختلف حاکمیتی در این ۳۲ سال، بلایی بر سر مردم آورده‌اید که زبان حالشان مرتباً میگوید «از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید»

متأسفانه جوری حرف میزنید و بنحوی عمل کرده اید که بسیاری از همین مردم، از اسم جمهوری اسلامی نیز حالشان به هم می‌خورد چه رسد به اصلاح طلب و اصولگراهای بریده از مردم!

و تاسف بارتر اینکه به جای شرمنده و ناراحت بودن از این همه سوء مدیریت و مفاسد متنوعی که حال مردم را بشدت بد نموده، باز هم در نهایت خودشیفتگی و بی حیائی زبانْ درازی نموده و برای رقیب مستأصل و نادانی که در همین انتخابات نیز با همهٔ وجود، خود را در خدمت حاکمیت و نوکری نظامِ بریده از مردم قرارداد کُرکری می‌خوانید!

لطفاً به این بازیهای زشت جناحی پایان دهید و با عبرت از اینهمه سرخوردگی، به کارتان بچسبید و به جای حرف مفت و سیاست‌گذاری‌های نادرستی که زندگی اکثر مردم را تباه نموده! آماده کارِ جدّی جهت عمل به وعده ها و جبران مافات شوید.

ظاهراً همه عادت کرده ایم «مُژه را در چشم رقیب رصد کنیم و تیر را در چشم خود نبینیم.

ضمناً خود را به نفهمی عامدانه نزنید و در یک ذوق زدگی عجیب، از یکطرف این انتخابات سرد را حماسی ترین انتخاب بنامید! و از سوی دیگر نگوئید کاهش مشارکت مردم بخاطر کرونا بوده که:

اولاً گفتید بخاطر رعایت فاصله گذاری ها ۱۰/۰۰۰ صندوق اضافه کرده اید.

ثانیاً از همان اول گفتید از ۸ صبح تا ۲ بامداد رای میگیریم و عملاً نیز همینگونه بود.

ثالثاً مشاهدات میدانی همهٔ ما، حکایت از خلوتی حیرت انگیزی داشت که کرگوشی و سیاستگذاری های غلط حاکمیت موجب شده است.

پس اگر یک جو عقل وجود داشته باشد، «دلخوری ها و عصبانیت های مردم» چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا، کلّ مسئولین و حاکمیت، و تمام دلسوزان و خیرخواهان را به تأمل و چارجویی جدّی وا میدارد نه به خودشیفتگی و کُرکُری خوانی!