کشته‌شدن یک شهروند به دست نیروهای امنیتی در اعتراضات نقده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_در پی تجمع اعتراضی شهروندان کرد نقده به قتل یک نوجوان و زخمی شدن فرد همراه او در این شهر، برخی رسانه‌ها از کشته شدن یک شهروند با نام «محمد علیزاده» توسط نیروهای امنیتی خبر داده‌اند.

شامگاه شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که از اعتراض شهروندان و حضور گسترده نیروهای امنیتی در خیابان‌های نقده در استان آذربایجان غربی خبر می‌دهند.

بنا بر این ویدیوها، شهروندان کرد به اعمال نفوذ مقام‌های محلی ترک در پرونده قتل این کارگر مکانیکی نوجوان با نام «فردین ابراهیمی» اعتراض دارند.

وب‌سایت «حزب دموکرات کردستان» علت قتل فردین ابراهیمی و زخمی شدن «کمال محمدی» را درگیری بین آن‌ها و افراد دیگری در شهر نقده عنوان کرده است.

این سایت همچنین گفته است که با بالا گرفتن اعتراضات، شهروند دیگری به نام «محمد علیزاده» با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده است.

همزمان با این ، صفحه توییتر «۱۵۰۰ تصویر» که در خصوص اطلاع رسانی درباره زندانیان و کشته شدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ فعالیت می‌کند، با انتشار ویدیویی از حضور گسترده نیروهای امنیتی در یکی از خیابان‌های نقده که محل اعتراضات بوده، خبر داده است.