کشف ۲۵ مهاجر در سردخانه یک کشتی باری در هلند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامماه گذشته نیز اجساد ۳۹ مهاجر غیرقانونی ویتنامی در داخل یک کامیون یخچال دار در منطقه اسکس انگلیس یافت شده بود

پلیس هلند ۲۵ مهاجر غیرقانونی را که به صورت قاچاق در سردخانه یک کشتی باری در صدد عبور به بندر فلیکستوی انگلستان بودند، شناسایی و دستگیر کردند.

مقامات هلندی اعلام کردند که تمام افراد مهاجر زنده هستند و تعدادی از آنها که احتمال ابتلا به هیپوترمی یا سرمازدگی داشتند، برای معاینات پزشکی به درمانگاه منتقل شدند.

این مهاجران در کشتی “بریتانیا سیویز” پنهان شده بودند که قرار بود از بندر فلاردینگن هلند به سمت بندر سافولک حرکت کند، اما زمانی که مقامات کشتی متوجه حضور مهاجران شدند، کشتی از میانه راه به مبدا باز گشته است.

هویت افراد مهاجر مشخص نیست اما گفته می شود که اکثریت آنها مرد هستند.

گفتنی است، ماه گذشته نیز اجساد ۳۹ مهاجر غیرقانونی ویتنامی در داخل یک کامیون یخچال دار در منطقه اسکس انگلیس یافت شده بود.

در سال ۲۰۰۰ نیز جسد ۵۸ شهروند چینی در کامیونی در بندر “دوور” انگلیس، همچنین در سال ۲۰۱۵ جسد ۷۱ نفر در اتوبانی در اتریش کشف شد.

همچنین چند روز پیش، پلیس بلژیک ۱۲ مهاجر غیرقانونی سوریه و سودان را در کامیونی یخچال‌دار، زنده در منطقه ای در نزدیکی شهر بندری آنتورپ در شمال این کشور پیدا کرد.

آمار ورود مهاجران به انگلیس از اواخر سال گذشته روند فزاینده ای پیدا کرده، اما  آمار دقیقی درباره تعداد این افراد در دست نیست.