کشورهایی که کمترین آمار طلاق را در جهان دارند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، عشق و ازدواج در تمام نقاط جهان وجود دارد. همه مردم جهان دوست دارند خیلی زود شریک عاشقانه و زندگی خود پیدا کنند و خانواده تشکیل دهند. اما با افزایش آمار ازدواج شاهد افزایش آمار طلاق نیز خواهیم بود. در واقع بسیاری از ازدواج‌ها به طلاق ختم خواهند شد. البته در حال حاضر در ایران با توجه به گرانی و تورم، کسی ازدواج نمی‌کند تا بخواهد طلاق بگیرد. در آمریکا حدود ۳۹٪ از زوجین طلاق می‌گیرند البته این آمار نسبت به گذشته کمی پایین آمده اما هنوز بالا است. در این مطلب به معرفی کشورهایی که کمترین آمار طلاق را در جهان دارند خواهیم پرداخت.

زوج‌ها به دلایل زیادی طلاق می‌گیرند که می‌توان به اختلافات غیرقابل جبران، خیانت، مشکلات مالی و اقتصادی، اختلافات خانوادگی، عشق‌ورزی، سواستفاده، مصرف مواد مخدر و دیگر موارد این چنینی اشاره کرد. البته با اینکه در این سال‌های اخیر آمار ازدواج در ایران به شدت کاهش یافته اما آمار طلاق همچنان بالا است و یکی از اصلی‌ترین دلایل طلاق در ایران، مشکلات مالی، بیکاری، مصرف موارد مخدر و اختلافات خانوادگی است.

تحقیقات نشان داده است که، در آمریکا، مردم وقتی اقتصاد خوب داشته باشند بیشتر طلاق می‌گیرند، زیرا احساس می‌کنند که با قرار گرفتن در یک موقعیت شغلی بهتر و تمرکز بیشتر بر روی کار و داشتن درآمد بالا به خوشبختی خواهند رسید و نیازی به یک عشق و ازدواج دست و پاگیر نخواهند داشت. البته این موضوع کاملا قطعی نیست و در مردم همه‌ی مردم صادق نخواهد بود. در این میان برخی کشورها هستند که عمدتا  ازدواج‌های موفقی دارن و در واقع شاهد میزان طلاق بسیار کمی در میان مردم این کشورها هستیم. در ادامه به معرفی کشورهایی با کمترین آمار طلاق خواهیم پرداخت.

کمترین آمار طلاق

۱) هند – ۱ درصد طلاق

افرادی که در هند زندگی می‌کنند با افتخار می‌توانند بگویند که کمترین میزان طلاق را در تمام کشورهای جهان دارند. در هند همه یا متاهل هستند و یا قصد ازدواج دارند.در جامعه هند مردم ازدواج را بسیار دوست دارند و ازواج‌ها در هند بسیار سنتی برگزار می‌شود. آداب و رسوم ازدواج در هند بسیار گسترده و جذاب است. در هند ازدواج‌ها بسیار عاشقانه است و خبری از طلاق نیست. مفهوم طلاق در سیستم حقوقی هند کاملا با اعتقادات مذهبی در ارتباط است و شاید این همان چیزی است که مردم مذهبی هند را از طلاق بازمی‌دارد. آمار طلاق در هند ۱ درصد است و این کشور کمترین آمار طلاق را در جهان دارد.

۲) شیلی – ۳ درصد طلاق

شاید تعجب‌آور باشد که آمار طلاق در کشور شیلی نیز بسیار پایین بوده و به ۳ درصد رسیده است. زندگی در شیلی مطمئناً با زندگی در هند تفاوت دارد اما آمار طلاق هر دو کشور بسیار پایین است. مردم شیلی با قوانین خاصی در رابطه با ازدواج زندگی می‌کنند که به قانون اساسی کشور مرتبط است. در شیلی خانواده مهم‌ترینچیز زندگی هر شخص است. در واقع می‌توان گفت که قوانین پیچیده‌ای برای ازدواج و طلاق در شیلی وجود دارد و این قوانین از سال ۲۰۰۴ به تصویب رسیده است. در واقع در همان سال بود قانون طلاق به قوانین شیلی اضافه شد. به همین دلایل، میزان طلاق در این کشور بسیار پایین است، اگرچه مردم شیلی اکنون نسبت به گذشته بیشتر طلاق می‌گیرند اما هنوز در این کشور شاهد آمار پایین طلاق هستیم.

۳) کلمبیا – ۹ درصد طلاق

ممکن است کلمبیا آمار طلاق کمی داشته باشد، اما خیانت در ازدواج در فرهنگ کلمبیا بسیار رایج است. در واقع شاید مردم کلمبیا طلاق نگیرند زیرا اکثر مردم این کشور کاتولیک هستند، اما از یکدیگر جدا می‌شوند و به دلیل خیانت، هر شخص مسیر خود را می‌رود. ۶۶ درصد زنان و مردان کلمبیایی اعتراف می‌کنند که حداقل یکبار در ازدواجشان خیانت کرده اند و همین موضوع، کلمبیا را به بی‌دین‌ترین کشور در تمام آمریکای لاتین تبدیل کرده است.

۴) مکزیک – ۱۵ درصد طلاق

مکزیک نیز یکی دیگر کشورهای کاتولیک است که آمار طلاق آن بسیار پایین بوده و زوج‌ها طلاق نمی‌گیرند اما در صورت وجود اختلافات جداگانه زندگی می‌کنند. با این حال، تعداد افرادی که طلاق می‌گیرند در این کشور رو به افزایش است. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۷، طلاق های ثبت شده در مکزیک از ۵۷،۳۷۰ به ۱۴۷،۵۸۱ افزایش یافته است و این میزان طلاق، بیش از دو برابر شده است.

۵) ترکیه – ۲۲ درصد

در قانون مدنی ترکیه این‌گونه است که اگر ازدواج به طرز غیرقابل برگشتی با شکست روبرو شود، یک زوج می‌توانند طلاق بگیرند. با این وجود، نکات زیادی در رابطه با طلاق در ترکیه وجود دارد. همانطور که می‌دانید ترکیه یک کشور مسلمان است و در این دین وجود دارد. طلاق در ترکیه به طور کلی به عنوان موضوعی بحث برانگیز تلقی می‌شود که به سادگی یک خانواده را از هم جدا می‌کند و باعث می‌شود که زنان بیشتر از مردان در اجتماعشان شکست خورده و سرخورده شوند. در واقع وضعیت طلاق ترکیه مشابه ایران است اما متاسفانه در ایران آمار طلاق بسیار بالاتر از ترکیه است. البته هنوز در ترکیه بسیاری از زنان در سنین پایین به اجبار ازدواج می کنند اما این فرهنگ در حال مدرن شدن است.

جمع‌بندی:

طبق بررسی‌ها ظاهرا در حال حاضر زنان بیشتر به دنبال طلاق هستند و این نشان می‌دهد که اعتمادبه‌نفس زنان این روزها افزایش یافته و در جستجوی آزادی و موفقیت هستند. در واقع در بسیاری از کشورها، دیدگاه گذشته نسبت ازدواج وجود ندارد و زنان با یک برگه‌ی ازدواج در بند مردان شرایط سخت را برای خود یا حتی فرزندانشان نمی‌پذیرند. در واقع زنان اکنون از حقوق خود آگاه هستند و با حضور در بازار کار می‌توانند به تنهایی به موفقیت‌های چشم‌گیری دست یابند. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در رابطه با طلاق و کشورهایی با کمترین آمار طلاق با ما به اشتراک بگذارید و دلایل طلاق را در ایران عنوان کنید.