کلاهبرداری چند میلیون لیری یک شهروند ایرانی از هموطنان خود در آنتالیا

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ یک شهروند ایرانی در آنتالیای ترکیه با وعده سرمایه‌گذاری از چند تن از هموطنان خود کلاهبرداری کرد.

سه تبعه ایرانی که با حضور در مقابل دادگستری آنتالیا از کلاهبرداری علیه خود خبر داده‌اند همراه با وکیل خود به نام «دیلک چویک‌ال» اطلاعاتی را در این باره به خبرنگاران ارائه کردند.

چویک‌ال در این باره گفت: فردی به نام «م.م» در آنتالیا با موکلان من آشنا شده و به دلیل اینکه همه اهل ایران بودند٬ به او اعتماد کرده‌اند.

وی افزود که «م.م» با وعده فروش خانه‌ برای سرمایه گذاری در آنتالیا، یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر از مشتری خود به نام مهدی مزدک دریافت کرده است. وی دو قرارداد به زبانهای ترکی و فارسی با موکل من امضا کرده و گفته که اسناد مالکیت پس از ۳ ماه تکمیل می‌شود. مظنون پس از موعد مقرر سند را تحویل نداده و پس از فروش همه دارایی‌های غیر منقول خود متواری شده است.

چویک‌ال تصریح کرد: این فرد تنها از ۳ تن از موکلانم ۳ میلیون لیر و حداقل از ۲۵ نفر دیگر نیز به این صورت کلاهبرداری کرده است.

وی با بیان اینکه آنها در تاریخ ۲۰ ژوئیه یک شکایت کیفری به دادستانی عمومی آنتالیا ارائه کرده‌اند٬ بر پیگیری روند قانونی تا دستیابی به نتیجه دلخواه تاکید کرد.

مهدی مزدک که مدعی کلاهبرداری از خود است نیز گفت به م.م به این دلیل که هموطنش بوده٬ اعتماد کرده‌ است.

وی افزود: او در ازای خانه‌ها ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیر دریافت کرده و حتی شخصی که به عنوان صاحب خانه معرفی شده بود خانه را به ما نشان داد. ما اکنون نمی‌توانیم وی را پیدا کنیم و به همین دلیل شکایت کردیم. غیر از من اشخاص دیگری هم هستند که از آنها نیز کلاهبرداری شده است.