کنایه عضو سابق خبرگان؛ خامنه‌ای به‌جای انتخابات نمایشی، ابراهیم رئیسی را رییس‌جمهوری معرفی کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ محمدجواد حجتی کرمانی از رهبر جمهوری اسلامی خواسته است که «با استفاده از قدرت قانونی و فراقانونی خود مردم را از زحمت شرکت در انتخابات صوری فرمایشی معاف» کند.

در ادامه واکنش‌ها به ردصلاحیت‌های گسترده داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی شورای نگهبان و حمایت رهبر جمهوری اسلامی از آن، محمدجواد حجتی کرمانی، عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، در بیانیه‌ای کنایی با عنوان «تیر خلاص به تابوت جمهوریت نظام»، گفته است که رهبر با صدور «حکم حکومتی» ابراهیم رئیسی را رئیس‌جمهوری اعلام کند تا دست‌کم از «هزینه‌های بیهوده از جیب ملت ایران» جلوگیری شود.

حجتی کرمانی «دلسردی» و «بی‌تفاوتی» مردم و صاحبنظران را «بسیار خطرناک» توصیف کرده و گفته است که این وضع هر روز «خطرناک‌تر» می‌شود.

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، با به کار بردن عباراتی کنایی در وصف علی خامنه‌ای، وضعیت انتخابات ریاست‌جمهوری را «دستاورد سیاسی» کسانی دانسته که «سیاست نمی‌دانند» و به نظر صاحب‌نظرات توجهی نمی‌کنند.

همچنین بیش از ۲۰۰ فعال سیاسی و چهره دانشگاهی در خارج از ایران طی بیانیه‌ای از تحریم انتخابات حمایت کردند. آنها می‌گویند به انتخاب میان بد و بدتر باید پایان داده شود.

امضاکنندگان این بیانیه تصریح کرده‌اند که انتخابات در طول حاکمیت جمهوری اسلامی نمایشی همراه با تقلب‌های مکرر بوده که مردم را برای انتخاب بین بد و بدتر به پای صندوق کشانده است و هر دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا در تمامی فاجعه‌هایی که بر مردم ایران گذشته، مشارکت داشته‌اند.