کنسرت فرزاد فرخ با دستور دادستانی بجنورد لغو شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، یک مقام فرهنگی در خراسان شمالی می‌گوید کنسرت فرزاد فرخ در بجنورد، مرکز این استان ایران، با دستور دادستانی لغو شده است.

به گزارش خبرآنلاین، یک مقام فرهنگی در خراسان شمالی می‌گوید کنسرت فرزاد فرخ در بجنورد، مرکز این استان ایران، با دستور دادستانی لغو شده است.

ابوالحسن حیدری، مسئول امور هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی، گفته است سومین روز اجرا در بجنورد برخلاف برنامه‌ریزی‌ها انجام نمی‌شود.

او گفته پس از روز اول و دوم اجرا و با وجود هماهنگی‌های قبلی، نیروی انتظامی انتقادهایی را مطرح کرد و پس از آن هم دادستانی با برگزاری روز سوم کنسرت موافقت نکرد.

خوانندگان و نوازندگان ایرانی به جز محدودیت‌هایی که باید برای گرفتن مجوز بپذیرند با مشکل لغو مجوزها نیز روبرو هستند.

مشکل لغو کنسرت‌های مجوزدار در منطقه خراسان ایران به طور ویژه برجسته است و روحانیون محافظه‌کار بارها علیه اجرای موسیقی در این منطقه موضع گرفته‌اند.

یکی از مشکلاتی که به گفته ابوالحسن حیدری درباره کنسرت فرزاد فرخ از طرف نیروی انتظامی مطرح شده درباره ساعات اجرا بوده است.

این کنسرت در هر روز برای دو نوبت، در ساعت ۶:۳۰ و ۹:۳۰ شب برنامه‌ریزی شده بود.

در حالی که اخیرا فراهم آوردن امکانات شهری برای سرگرمی شهروندان در ساعات پایانی شب با عنوان”زیست شبانه” مطرح شده، مخالفت‌هایی نیز از طرف بخش‌های سنتی جامعه و حکومتایران ابراز می‌شود.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، به تازگی گفته است: “مخالف حضور فرزندانم در زیست شبانه هستم. خودم نیز شب‌ها ساعت ۱۰ می‌خوابم و ۵ صبح بیدار می‌شوم بنابراین تمایلی به این طرح ندارم.”