کهن‌سالان شورای نگهبان، به کجا چنین شتابان؟ / یادداشت

✍️نصرت الله محمود زاده

به گمان شما سخنان زیر از کیست؟

” ………آن وقت( دوره پهلوی) شیطنت این بود که سیاست از مذهب خارج شود، ولی حالا می‌گویند سیاست حق مجتهدین است. این به معنای این است که فقط ۵۰۰ نفر در سیاست دخالت کنند و بقیه مردم هم بروند پی کارشان؛ یعنی اینکه فقط چند پیرمرد ملا بیایند دخالت کنند.

این روش برای ایران از توطعه سابق بدتر است؛ برای اینکه شاه عده‌ای از علما را کنار می‌گذاشت، ولی این سیاست می‌خواهد تمام ملت را کنار بگذارد.”

گمان نکنید این جملات متعلق به رسانه‌های خرپول عربی و یا MI6 غربی است. بله، سخنان امام خمینی است. در عجبیم این همه رئیس جمهور و نماینده مجلس را تأیید کردند و بعد هم توسط خودشان رد صلاحیت شدند، نتنها از مردم عذرخواهی نکردند، بلکه طلب‌کار هم هستند و هیچ گاه پاسخگو نبودند.

حضرت امام خمینی؛ شما بفرمایید؛ از سیاست کنار بکشیم، یا باز هم از بین بد و بدتر منتخب شورای نگهبان، یکی را انتخاب کنیم و طبق روال گذشته پس از ۸ سال خواهان مرگ او در تظاهرات قم و مشهد باشیم؟

حضرت امام؛ بیا و بین که این پیرمردهای بالای ۹۰ سال چگونه برای ما خدایی می‌کنند. آنها با معیار عدل علی، شدند مروج تقسیم عادلانه فقر در بین مردم تا که با اشکنه سحر کنند.

یعنی هنوز مردم پس از ۴۲ سال سره‌ی سیاست را از ناسره تشخیص نمی‌دهند؟ چرا عده‌ای از بیداری ملت ترس و واهمه دارند؟

نوای درام مردم در آخرین غروب رمضان را خطاب به کهنسالانی که قصد کنار کشیدن از قدرت ندارند، می‌شنوید؟

چند خوردی چرب و شیرین از نظام،

امتحان کن چند روزی چون عوام

تا دهان بستیم، دهانی باز شد،

تکه‌ نان‌‌ خشک، لقمه‌های راز شد.

لب فرو بند از طعام و از شراب،

سوی درد این فقیران کن شتاب.

چند دولت با خودت کردی اسیر؟

دولتی از نفس مردم بگیر

با این وجود؛
عمر نوح، ارزانی‌تان،

نفت ایران، معیشتتان،

چاه جمکران، معراج‌تان،