کواکبیان : روحانی در زمان انتخابات خیرالموجودین بود ، با مشاهده هر عیبی تذکر می‌دهیم اما از رای دادن به او پشیمان نیستیم

نگام ، سیاسی _ یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید با تاکید بر اینکه از رای به روحانی پشیمان نیستیم، گفت: ما به روحانی رای دادیم ولی در عین حال انتقاداتمان را نیز مطرح می‌کنیم. نمونه بارز آن موضوع افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه است که بسیاری از نمایندگان مخالف هستند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان با تبریک ولادت حضرت مسیح مبشر صلح و آزادی و محبت به همه صلح دوستان جهان به خصوص هموطنان مسیحی در تذکری در پایان جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) گفت: به نظر می‌رسد از برخی از صحبت‌هایم استنباط درستی نشده است؛ به طوری که عده‌ای گفته‌اند که اصلاح طلبان از رای به این دولت پشیمان شده‌اند که چنین چیزی درست نیست ما همچنان از این دولت حمایت می کنیم.

وی افزود: در آن زمان هم خیرالموجودین را حتما آقای روحانی می‌دانستیم و پشیمان هم نیستیم اما مفهوم این صحبت آن نیست که انتقاد از دولت نکرده و چون زمانی رای مثبت داده‌ایم دیگر انتقاد نکرده و در مجلس منفعل باشیم. قطعا با مشاهده هر عیبی تذکر می‌دهیم. لازم است دولت نیز به افکار عمومی توجه کند.

نماینده تهران با تاکید بر اینکه قطعا مجلس براساس نظر دولت درباره گرانی‌های پیش بینی شده در بودجه عمل نخواهد کرد، گفت: خیلی از نمایندگان مخالف افزایش قیمت فرآورده های نفتی و بنزین هستند و حتی درباره موضوع یارانه‌ها نیز بحث هایی داریم.

کواکبیان در ادامه با اشاره به مشکلات تهران گفت: مردم مظلومی در تهران داریم که پایتخت نشین هستند اما دارای بسیاری از مشکلات هستند که انگار کسی فکر آنها نیست.

وی خاطر نشان کرد: مردم در لواسان و اوشان شاهد خراب شدن خانه‌های چندین ساله‌شان هستند. این مسئله در درکه و سولقان نیز دیده شده است که باید توجه و دقت کافی برای جلوگیری از تضییع حق مردم صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خطاب به وزیر نفت گفت: چطور ما در جنگ عراق علیه کویت توانستیم به راحتی چاه‌ها را خاموش کنیم اما اکنون بعد از گذشت دو ماه هنوز چاه رگ سفید روشن است که باید دلیل آن روشن شود.