کودکان تهران صاحب سینمای تخصصی می‌شوند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، شهردار منطقه ۲ تهران گفت: نخسین سینمای تخصصی کودک تهران در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در محلات احداث و آماده بهره برداری شد.

رسول کشت پور گفت: با توجه به نقش مهم کودکان به عنوان نسل آینده ساز، برنامه‌ریزی مناسب برای کودکان، سرمایه گذاری برای رشد و بالندگی جامعه است.

وی بابیان اینکه سینما کودک یکی از مهمترین، سودآورترین و پرمخاطب ترین بخش‌های سینما در جهان است افزود: برهمین اساس نخسین سینمای تخصصی کودک در پایتخت به عنوان یکی از اقدامات منطقه در توسعه زیرساخت های فرهنگی محلات احداث شد.

به گفته کشت پور، سینمای تخصصی کودک در فضایی به مساحت ۲۵۰ مترمربع با ۱۱۰ صندلی در سرای محله بهرود واقع در منطقه ۲ تهران احداث شده است.

شهردار منطقه ۲ گفت: این سالن از لحاظ رنگ بندی، نور، تصویر و صدا برای استفاده هرچه جذاب‌تر کودکان از فیلم‌ها طراحی شده و از همه‌ قابلیت سینمایی برخوردار است و کودکان همراه با  خانواده می‌توانند از این سینما استفاده کنند.

منطقه ۲ در شمال غرب تهران واقع شده است؛ این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محدود است؛ منطقه ۲ شامل محله‌های پونک، آریاشهر، شهرآرا، ستارخان، فرحزاد است.