کیمیایی در «فیلم کات» مطرح کرد؛ برای تغییر پایان «گوزن ها» ساواک کارگردان فرستاد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ کیمیایی در برنامه «فیلم کات» درباره «گوزن ها» عنوان کرد: برای تغییر پایان «گوزن ها» ساواک کارگردان فرستاد.

فیلم «گوزن‌ها» در نظرخواهی اخیر ماهنامه «فیلم» از ۱۴۰ منتقد و نویسنده سینمایی، به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران انتخاب شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، این چهارمین نظرخواهی مجله است که هر ده سال یک بار انجام می‌شود. در اولین و دومین نظرخواهی هم «گوزن‌ها» درمیان ده فیلم برگزیده بود، اما ده سال پیش در سومین نظرخواهی، «گوزن‌ها» به مقام اول رسید و اکنون هم با وجود افزایش شمار منتقدان و گسترده‌تر شدن طیف شرکت‌کنندگان در نظرخواهی، جایگاه خود را حفظ کرده است؛ فیلمی تأثیرگذار که در میان تماشاگران سینما هم بسیار محبوب است.


برنامه «فیلم‌کات» با مسعود کیمیایی کارگردان «گوزن‌ها» گفت‌وگویی کرده ‌است و او درباره برخی از جنبه‌های این فیلم صحبت کرده است. در خلال این گفت‌وگو، فصل تغییریافته پایانی این فیلم را هم می‌توانید ببینید.

123123


پایان این فیلم پس از نمایش در سومین جشنواره جهانی فیلم تهران به دستور ساواک کاملاً تغییر کرد و «گوزن‌ها» در سال‌های پیش از انقلاب با پایان تغییریافته به نمایش عمومی درآمد اما پس از انقلاب پایان اصلی نسخه اولیه جایگزینش شد.