گاندو پای ظریف را به بیت رهبری کشاند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بدون شک سریال گاندو یکی از پرحاشیه ترین سریال های ساخته شده در صدا و سیمای ایران است. سریالی که با تاختن به دولت و جاسوسان آنان را همتراز هم دانسته است.

پخش سریال «گاندو» از شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی با حواشی مختلفی روبرو شده است.

«گاندو» با پرداختن به مسائل امنیتی ، جاسوسی و انگشت گذاشتن روی پدیده هایی که در چند سال گذشته در ایران سر و صدا کرده از جمله فساد اقتصادی و نفوذ آقازاده ها توانسته نامش را در رسانه ها و فضای مجازی مطرح کند اما آنچه بیشتر توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است، انتقاد به دولت و ارتباط دادن آن به جاسوس های خارجی است.

داستان این سریال، پیرامون ماجراهای روزنامه نگاری ایرانی- آمریکایی به نام «مایکل هاشمیان» است که نقش او را «پیام دهکردی» بازی می کند.

رسانه های داخل ایران در گزارشهای خود نوشته اند که این نقش با الهام از پرونده «جیسون رضاییان» خبرنگار واشنگتن پست خلق شده است.

آقای رضاییان در تیرماه سال ۹۳ به اتهام «جاسوسی»‌ در ایران به مدت ۱۸ ماه زندانی شد. روزنامه واشنگتن پست و دولت آمریکا این اتهام را «بی‌معنا» خوانده و آن را رد کرده اند و آقای رضاییان نیز علیه جمهوری اسلامی به دادگاهی فدرال در آمریکا شکایت کرده است.

عده ای در شبکه های اجتماعی به سانسور سریال اشاره کرده اند و دولت حسن روحانی را مسئول حذف بخش هایی می دانند که مستقیم رئیس جمهور و دولت را مورد انتقاد قرار می دهد.

تایید رسمی خبر نامه‌ی ظریف به رهبری درباره‌ی «گاندو»

«سیدعباس موسوی»، سخنگوی وزارت امور خارجه  ایران در پاسخ به سوالی درباره نامه ظریف به رهبری در مورد سریال گاندو  و حواشی آن گفت : بله این خبر تایید است و چنین نامه‌ای نوشته شده است.

(روز گذشته محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا در کانال تلگرامی خود نوشته بود: «گفته می شود اخیرا و بدنبال پخش سریال “گاندو”، محمدجواد ظریف در نامه ای به رهبر از موج توهین ها و تهمتها گلایه کرده و نوشته است حتی اگر بخشی از این حجم تخریب درست باشد، ادامه خدمت وی در سمت وزارت امورخارجه شرعا جایز نیست. شنیده شده است خامنه‌ای در پاسخ ظریف فرموده‌اند: «من مطلقا راضی نیستم که به شما کمترین اهانتی بشود»»)

به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی در نشست خبری با خبرنگاران همچنین خبر داد: برخی از مقامات چین و هند به زودی به ایران سفر می‌کنند که اخبار مربوط به آن اطلاع رسانی می‌شود.

وی با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون برجام گفت: این نشست، نشست رو به جلویی بود ولی توافق خاصی در آن صورت نگرفت.

موسوی اخبار منتشر شده مبنی بر این که وزیر خارجه عمان برای میانجی‌گری بین ایران و انگلیس به تهران آمده بود را تایید نکرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه  در پاسخ به سوالی درباره نامه ظریف به رهبری در مورد سریال گاندو  و حواشی آن گفت : بله این خبر تایید است و چنین نامه‌ای نوشته شده است.

موسوی اعلام کرد : دوشنبه هفته آینده وزیر امور خارجه برای اولین بار یک نشست مطبوعاتی با حضور  خبرنگاران داخلی و خارجی در کشور خواهد داشت.