گروه های مختلف ایرانی از نگاه طنز

✍️ابراهیم نبوی

اصلاح‌طلبان ایرانی :
اصلاح‌طلب‌های ایرانی موجوداتی هستند که همیشه برای اینکه اصلاح کنند، کوتاه می‌کنند، اما هیچ وقت دراز نمی‌کنند !

اصول‌گراهای ایرانی:
اصول‌گراهای ایرانی تنها اصول‌گراهای دنیا هستند که هیچ اصولی برای رسیدن به قدرت ندارند و وقتی قرار باشد به قدرت فکر کنند برای رضای خدا با شیطان هم همکاری می‌کنند و برای حفظ ارزش‌های دینی از هر کلاهبردار، فاسد و منحرفی استفاده می‌کنند !

سلطنت‌طلبان ایرانی:
سلطنت طلبان ایرانی تنها سلطنت طلبانی هستند که می‌خواهند حکومت جمهوری تشکیل بدهند !

اپوزیسیون ایرانی:
تنها اپوزیسیونی است در جهان که به جای اینکه با حکومت بجنگد با بقیه نیروهای اپوزیسیون می‌جنگد و حتی دیده شده که حاضر است برای از بین بردن بقیه اپوزیسیون با حکومت هم همکاری بکند !

اپوزیسیون خارج از کشور:
اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور، فقط یک مشکل دارد، آنها می‌خواهند حکومت را اداره کنند، ولی حاضر نیستند از اقامت در فرنگ دست بردارند، چون زندگی شان به هم می‌خورد، به همین دلیل اگر پیروز بشوند، تازه اول بدبختی‌شان است !

حکومت ایرانی:
حکومت ایران تنها حکومت جهان است که به هیچ دوستی نیاز ندارد، ولی همیشه به تعدادی دشمن نیاز دارد و به همین دلیل است که دائما دوستان و اعضای حکومت را بیرون می‌کند و از طریق تبدیل آنها به دشمن خودش را زنده نگه می‌دارد !

مذهبی‌های ایران:
آنها می‌دانند قدرت انسان را فاسد می‌کند، به همین دلیل حاضر نیستند هیچ بخشی از قدرت را به مردم بدهند، آنها دوست دارند مردم به بهشت بروند، ولی آنها کارهایی می‌کنند که به نظر می‌رسد بطور جدی می‌خواهند مردم به جهنم بروند، آنها دوست دارند همه میلیاردرها را نابود کنند و خودشان میلیاردر شوند، آنها دوست دارند همه ساکت بمانند، اما خودشان هر چه دل‌شان خواست بگویند، آنها دوست دارند بنزسواران اشرافی را از بین ببرند، ولی خودشان مازراتی سوار شوند، آنها دوست دارند جلوی رفتن مردم به ترکیه را بگیرند، ولی خودشان به لاس وگاس بروند !

طنزنویسان ایرانی:
تنها طنزنویسانی در دنیا هستند که وقتی مردم نوشته‌هایشان را می‌خوانند به جای آنکه بخندند، زار زار گریه می‌کنند !