گزارشی از آخرین وضعیت امیرحسین محمدی فر, احتمال سکته قلبی یا مغزی!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام “امیرحسین محمدی فر”, عضو هیئت تحریریه گام و فعال رسانه ای که در جریان تجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه در زمستان سال ۱۳۹۷ به همراه همسرش “ساناز الهیاری” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در اعتراض به محرومیت از آزادی علیرغم صدور قرار وثیقه و محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی برای همسرش “ساناز الهیاری” دست به اعتصاب غذا زده وخیم گزارش شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز ۱ مرداد ماه ۱۳۹۸, “امیرحسین محمدی فر”, همسر “ساناز الهیاری”, زوج فعال رسانه ای محبوس در بند ۴ و بند زنان زندان اوین کماکان در محرومیت از اعزام به مرکز درمانی تخصصی خارج از زندان بسر می برند و امیرحسین محمدی فر در حالی بیستمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد که با “افت شدید فشار خون” و “افزایش لخته های خون” در خطر “سکته قلبی یا مغزی” قرار دارد. این اعتصاب غذا به دلیل ممانعت “محمد مقیسه” قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران, با درخواست آزادی موقت این زوج فعال رسانه ای, علیرغم صدور قرار وثیقه در پرونده امیرحسین محمدی فر و ساناز الهیاری می باشد!

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ امیرحسین محمدی فر, روز جاری در پی افت شدید فشار خون که ۶ روی ۴ بود و بدنبال آن بنا به گفته پزشکان بهداری این امر باعث گسترش لخته های خون در اندام های تحتانی و احتمال وقوع سکته قلبی یا مغزی را در وی افزایش داده و از سوی دیگر عدم تعادل و سرگیجه مفرط باعث محدودیت حرکتی در وی شده . 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ علیرغم اینکه امیرحسین محمدی فر و ساناز الهیاری تحت فشارهای روحی و روانی و جسمی شدید قرار دارند کماکان از حق ملاقات با یکدیگر محروم هستند که این محرومیت بدون حکم قضائی و فقط بنا به دستور علی چهارمحالی رئیس زندان اوین صورت گرفته.

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۲۸ تیرماه ۱۳۹۸, در گفتگو با بهروز الهیاری, پدر ساناز الهیاری پیرامون آخرین وضعیت این زوج فعال رسانه ای اطلاع رسانی کرده بود.