گزارشی از آخرین وضعیت امیرحسین محمدی فر و ساناز الهیاری

پایگاه خبری / تحلیلی نگام “امیرحسین محمدی فر” و “ساناز الهیاری”, زوج فعال رسانه ای و عضو هیئت تحریریه نشریه اینترنتی گام که در جریان تجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه بدلیل پوشش رسانه ای این تجمعات بازداشت شدند و در حال حاضر به ترتیب در بند ۴ و بند زنان زندان اوین بسر میبرند. امیرحسین محمدی فر,علیرغم گذشت ۱۸ روز کماکان در اعتصاب غذا بسر می برد و روز گذشته در پی افت شدید فشار خون و ضعف جسمانی به بهداری زندان منتقل شد اما از پذیرش سرم خودداری کرد. “ساناز الهیاری”, همسر “امیرحسین محمدی فر” بدلیل آنچه که ضعف جسمانی پس از گذشت ۱۲ روز طی هفته گذشته به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, “ساناز الهیاری”, فعال رسانه ای و عضو هیئت تحریریه نشریه گام, محبوس در بند زنان زندان اوین, پس از گذشت ۱۲ از اعتصاب غذا در پی وخامت حال و ضعف شدید جسمانی که منجر به کم شدن علائم حیاتی وی شده بود به اعتصاب غذای خود پایان داد. “امیرحسین محمدی فر”, همسر ساناز الهیاری, محبوس در بند۴ زندان اوین روز جاری و درحالی که هجدهمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذاشت در پی افت شدید فشار خون و ضعف شدید جسمانی که منجر به تاری دید در وی شده بود به بهداری زندان اوین منتقل شد اما از تزریق سرم خودداری کرد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ امیرحسین محدی فر, پس از آنکه هجدهمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را پشت سر می گذاشت به دلیل ضعف شدید جسمانی وافت فشارخون و تاری دید به بهداری زندان اوین منتقل شد که در پی معاینات اولیه پزشکان تزریق سرم تجویز شد اما امیرحسین از تزریق سرم و انجام سایر معاینات پزشکی امتناع کرد. 

این منبع مطلع پیرامون وضعیت ساناز الهیاری, همسر امیرحسین محمدی فر همچنین گفت؛ ساناز الهیاری, پس از آنکه دوازدهمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر میگذاشت در پی وخامت حال و ضعف شدید جسمانی و افت شدید فشار خون مه برای لحظاتی وی را در کما برد و منجر به قطع شدن علائم حیاتی وی برای لحظاتی شده بود از روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, به اعتصاب غذای خود پایان داد. 

ساناز الهیاری, در تاریخ ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸, در حالی یازدهمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذارد به دلیل “ضعف جسمانی شدید”, “افت شدید فشار خون”, “کم آبی بدن” در پی انتقال به بهداری و معاینه از سوی پزشک این واحد درمانی در زندان اوین, گفته شده بود علائم حیاتی در ساناز الهیاری به حداقل رسیده و وضعیت جسمانی وی وخیم است و احتمال اخلال در تنفس او بسیار بالا خواهد بود!