گزارشی از المیرا مانوس, از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی در مقابل شهرداری تهران

پایگاه خبری / تحلیلی نگام “المیرا مانوس”, از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شهرداری تهران در اعتراض به کشتن سگهای خیابانی پس از انتقال به زندان اوین و بنا به گفته مسئولان قضائی زندان قرچک ورامین بطور بلاتکلیف محبوس مانده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۸, “المیرا مانوس”, شهروند ساکن تهران و از بازداشت شدگان تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شهرداری تهران در اعتراض به کشتن سگهای خیابانی در کهریزک پس از انتقال به بازداشتگاه در وضعیت بلاتکلیفی بسر می برد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “المیرا مانوس”, در جریان تجمع اعتراضی ۲۸ مردادماه در مقابل ساختمان شهرداری تهران, در اعتراض به کشتن سگهای خیابانی توسط شهرداری کهریزک به همراه جمعی دیگر از فعالان مدنی و حامیان حیوانات بازداشت و پس از انتقال به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان وزراء به زندان اوین منتقل شد. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ ک روز گذشته به خانواده “المیرا مانوس” اعلام شده که می توانند جهت تودیع قرار وثیقه به دادسرای امنیت واقع در زندان اوین مراجعه کنند اما پس از مراجعه آنها از سوی مسئولان قضائی به آنها گفته شد که فرزندشان کماکان در بازداشت بسر می برد و به زندان قرچک ورامین منتقل شده است. 

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ تداوم بازداشت و بیخبری از “المیرا مانوس” در حالی است که خانواده وی با نگرانی زیادی با توجه به ممانعت مسئولان امنیتی و قضائی از ملاقات با فرزندشان مواجه شدند و تا لحظه تنظیم این خبر هیچگونه پاسخ مشخصی به آنها داده نشده است. 

لازم به ذکر است, در تاریخ ۲۸ مردادماه ۱۳۹۸, جمعی از مخالفان حیوان آزاری در پی برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان شهرداری تهران و اعلام اعتراض در مخالفت با کشتن سگهای خیابانی با تزریق اسید و یا به هر نحو, توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شدند.