گزارشی درباره شیوه جدید پول اضافه گرفتن از مردم توسط تاکسی‌های اینترنتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامیکی از فعالان رسانه ای در مطلبی با عنوان”کارکرد گزینه‌ی «عجله دارم» در اسنپ و تپسی، عجله یا پول؟”نوشت :

در طی چند ماه گذشته اسنپ و تپسی -دو تاکسی اینترنتی- گزینه‌ی «عجله دارم» را اضافه کرده‌اند تا با پرداخت پول بیشتر راننده زودتر مسافران را قبول کند. برخی از کاربران این تاکسی‌های اینترنتی می‌گویند از وقتی گزینه‌ی عجله دارم اضافه شده است، راننده‌ها سخت‌تر مسافران را قبول می‌کنند.

مدیر توسعه تجاری اسنپ می‌گوید: کمیسیون‌های دریافتی از کاربران راننده‌ی اسنپ در دو سال گذشته هیچ تغییری نداشته و هم‌اکنون رقم کمیسیون اسنپ در شهرهای بزرگ ایران از جمله تهران ۱۵درصد است.

وی در ادامه گفت: گزینه عجله دارم هم با درخواست مسافران ایجاد شده است، چون پیش از این اگر عجله داشتند باید گزینه‌ی توقف در سفر را می‌زدند تا راننده قبول کند.

از سوی دیگر یک فعال اقتصادی دیگر هم می‌گوید استارت آپ‌هایی مثل اسنپ، تپسی و علی بابا بر خلاف باور عموم خیلی سود ده نیستند. چون هزینه‌های بالایی دارند و هم‌اکنون در حال توسعه و تیم‌سازی هستند.

دریافت کمیسیون از راننده‌ها هم از زمانی که مردم از آژانس‌های تلفنی استفاده می‌کردند، رایج است.

متن کامل گفت‌وگو با فرید شهابی، مدیر توسعه‌ی تجاری اسنپ، امید عرب -فعال اقتصادی- و گزارش مردمی از راننده تاکسی‌ها و رانندگان اسنپ‌ را در ادامه بخوانید:

تاکسی‌دارها درباره‌ی اسنپ چه می‌گویند؟یکی از رانندگان تاکسی که خودش هم در گذشته راننده اسنپ بود، به انصاف نیوز گفت: از زمانی که برای چند زن در اسنپ مشکل پیش اومد، ما از اسنپ بیرون اومدیم. خیلی از همکارای ما هم در آن زمان با اسنپ قطع همکاری کردن. ولی من تجربه‌ی کار در اسنپ رو داشتم، خیلی برای راننده به‌صرفه نیست.

او افزود: ببینید! هر چیزی به عادت آدما وابسته‌ست. مثلا اگه کسی تاکسی سوار شه، خیلی سخت می‌تونه اتوبوس سوار شه. یا کسی که به اتوبوس عادت داره، به راحتی با تاکسی و اسنپ رفت و آمد نمی‌کنه. یه راننده تاکسی نمی‌تونه راننده اسنپ خوبی بشه و یا برعکس.

این راننده تاکسی درباره‌ی وضعیت اقتصادی راننده تاکسی‌ها بعد از رواج تاکسی‌های اینترنتی گفت: اینکه وضعیت تاکسی دارها بعد از اسنپ بد شد رو قبول ندارم. چون به نظرم به خاطر وضعیت بد اقتصادی همه‌ی کسب و کارها دچار چالش شده. مثل مغازه دارها و شرکت‌ها.

یک راننده تاکسی دیگر می‌گوید: اسنپ حدوداً ۱۷٫۵ درصد کمیسیون از مسافرا می ‌یره. قیمت اسنپ از همین چهار راه ولیعصر تا ونک ۱۸ تومن میشه. با کم کردن کمیسیون اسنپ چیزی برای راننده باقی نمی‌مونه.

او افزود: از وقتی اسنپ اومد، کسب و کار تاکسی دارها خیلی بد شد. من در اسنپ هم کار می‌کنم، گاهی صبحا برای اینکه خالی نیام اولش از طریق اسنپ مسافر می‌گیرم. برای راننده خیلی صرف اقتصادی نداره. می دونید قیمت یه گلگیر و لاستیک چنده الان؟ اما به هر حال بعضیا مجبورن.

یک راننده تاکسی دیگر می‌گوید برخی از شهرهای دیگر به اینجا می‌آیند تا با اسنپ کار کنند، برای آنها فرقی ندارد چه قیمتی دارد و در این‌باره توضیح داد: ببین اسنپ برای راننده از نظر مالی خوب نیست. خیلی‌ها عشقی کار می‌کنند، یعنی کارشون یه چیز دیگه‌ست اما راننده تاکسی اینطوری نیست.