گزارش اتاق با موضوع پشت پرده ربایش مسیح علینژاد ، پیام حاکمیت ایران چیست ؟ در کلاب هاوس

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکلاب ناقص الدین شاه در کلاب هاوس اقدام به برگزاری یک نشست با حضور اکثریت چهره های مطرح سیاسی داخل و خارج از کشور نمود تا به طرح شکست خورده ربایش خانم مسیح علی نژاد توسط نیروهای وزارت اطلاعات در خاک امریکا واکنش نشان دهد و به دنبال دلیل این اقدام امنیتی جمهوری اسلامی علیه یک خبرنگار و فعال سیاسی و فعال حقوق بشری بود.

در این اتاق که بیش از ده ساعت ادامه داشت ، فعالان سیاسی و مردم به اظهار نظر در این مورد پرداختند و با ایجاد یک وحدت بی نظیر که با مدیریت اتاق سهیل شب انگیز در بین فعلان مدنی و سیاسی شکل گرفت، همه افرادی که به اظهار نظر پرداختند این اقدام غیراخلاقی و غیرانسانی و تروریستی حاکمیت ایران را قویا محکوم کردند و از جامعه جهانی خواستند به اینگونه دستگاه های امنیتی حاکمیت ایران در نقاط مختلف دنیا خاتمه ببخشند.

سهیل شب انگیز بارها در طول برنامه پیام رسمی مسیح علی نژاد را که از اقدام به موقع پلیس اف بی آی امریکا در خنثی کردن این توطئه تشکر نموده را برای حاضرین در کلاب پخش مجدد نمود،

در بخشی از سخنانمسیح علی نژاد وی متاسف بود که چرا پلیس فرانسه در حفاظت از جان روح الله زم سهل انگاری نموده است.

سید احمدشمس، کاوه موسوی، میترا بابک، مجید نیکنام ، میثم بازیاری، عباس واحدیان شاهرودی، مهتاب قربانی، اردشیرزارع زاده، سام ایرانی، مزدا، و…
با محکوم نمودن این عمل تروریستی حاکمان ایران به واکاوی دلایل این اقدام سیستم امنیتی پرداختند.

اتحاد شکل گرفته در بین اعضای کلاب و همصدا بودن آنان با هم در محکومیت رفتار ضدبشری و تروریستی سیستم امنیتی ایران از نکات قابل توجه این نشست صمیمانه و بی نظیر بود.

سهیل شب انگیز با برگزاری این نشست موثر کوشید با استفاده از نظرات فعالان سیاسی و مخالفان حاکمیت ایران ، پروژه رسانه ای حکومتی و سیستم امنیتی را که سعی داشت از زیر بار این افتضاح و شکست امنیتی شانه خالی کند و ادعای پلیس آمریکا را زیر سوال ببرد و آن را مسخره کند ، مبارزه نماید که با استقبال همه جریان ها و نحله های سیاسی توانست به این مهم دست پیدا نماید.

قطعا همبستگی مبارزان سیاسی و مخالفان حاکمان ایران تنها راه حل برای پیروزی نور بر ظلمت و بازگرداندن آزادی و آبادی و امنیت به وطنمان ایران می باشد

وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد دستگاه‌ اطلاعاتی ایران تلاش کرده است یک روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر را از نیویورک برباید. نام این روزنامه‌نگار در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا اعلام نشده است، اما مسیح علی‌نژاد در گفت‌وگو با رادیو فردا تأیید کرد که او هدف این تلاش برای آدم‌ربایی بوده است.

یک دادگاه فدرال آمریکا در نیویورک روز سه‌شنبه ۲۲ تیرماه چهار شهروند ایرانی را به توطئه برای ربودن این روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر٬ نقض تحریم‌ها، کلاهبرداری بانکی و پولشویی متهم کرد.

مسیح علی‌نژاد ساعاتی پس از انتشار این خبر در پیامی توئیتری از تلاش پلیس فدرال آمریکا، اف بی ای، برای خنثی کردن توطئه ربودنش تشکر کرده است.

مسیح علی‌نژاد کارزارهای مختلفی را در حمایت از حقوق زنان و در مخالفت با حجاب اجباری راه‌اندازی کرده است.

علیرضا شوارقی فراهانی، ۵۰ ساله، محمود خاضعین، ۴۲ ساله، کیا صادقی ۳۵ ساله و امید نوری ۴۵ سال همگی شهروند ایران متهم شده‌اند که می‌خواستند این روزنامه نگار، نویسنده و فعال حقوق بشر ساکن بروکلین نیویورک را بربایند.

براساس دادخواست صادره این چهار نفر قصد داشتند با ربودن مسیح علی‌نژاد٬ او را به ایران منتقل کنند تا در دادگاهی در ایران محاکمه شود.

نیلوفر بهادری فر معروف به نلی بهادری‌فر که اکنون ساکن کالیفرنیا است به همدستی با این افراد متهم شده است. اتهام نیلوفر بهادری ارانه خدمات مالی به این افراد برای این توطئه اعلام شده است.

گزارش‌ها حاکی است که نیلوفر بهادری‌فر روز دوم ژوئیه با قرار وثیقه آزاد شده است.

آلن کوهلر، معاون بخش ضد اطلاعات پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در این زمینه اظهار داشت، همانطور که در این کیفرخواست تصریح شده است، دولت ایران با به‌کارگیری عوامل دولتی برای ربودن یک روزنامه‌نگار مستقر در ایالات متحده و یک شهروند آمریکایی توطئه کرده، و او را در خاک ایالات متحده زیر نظر داشته است. او تصریح کرد: همه اینها با این هدف صورت گرفته که شهروند ما را به عنوان تلافی‌جویی به خاطر داشتن آزادی بیان به ایران بکشاند.

دادگستری آمریکا می‌گوید، علیرضا فراهانی یک مقام اطلاعاتی ایران است که در ایران اقامت دارد و محمود خاضعین، کیا صادقی و امید نوری نیز از عوامل اطلاعاتی ایران هستند که در ایران زندگی و زیر نظر علیرضا فراهانی فعالیت می‌کنند.

در کیفرخواست صادره آمده است، علیرضا فراهانی و تیم اطلاعاتی او حداقل از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ توطئه ربودن مسیح علی‌نژاد را از داخل خاک ایالات متحده در راستای تلاش‌های حکومت ایران برای خاموش کردن انتقادات او علیه حکومت، برنامه‌ریزی کرده بودند.

طبق این کیفرخواست، شبکه اطلاعاتی به رهبری علیرضا فراهانی تحقیقاتی در خصوص چگونگی ربودن و انتقال مسیح علی‌نژاد به خارج از خاک آمریکا و سپس به ایران انجام داده‌اند.

در این کیفرخواست اضافه شده است٬ به طور مثال کیا صادقی پیگیری‌هایی در خصوص تهیه قایق تندرو در نیویورک و همچنین سفر دریایی از نیویورک به ونزوئلا انجام داده بود.

ونزوئلا با ایران روابط دوستانه‌ای دارد.

در بیانیه وزارت دادگستری آمریکا تصریح شده است، پیش از این مأموران اطلاعاتی ایران تلاش کرده بودند تا مسیح علی‌نژاد را به یک کشور ثالث بکشانند و از آنجا او را بربایند.

در این کیفرخواست همچنین گفته شده است که این شبکه اطلاعاتی ایران کارآگاهان خصوصی را برای زیر نظر گرفتن سه نفر در کانادا و یک روزنامه نگار ایرانی دیگر مستقر در بریتانیا استخدام کرده بود.

مسیح علینژاد همچنین در برنامه‌ای در صدای آمریکا گفته است که اف بی ای هشت ماه پیش او را از این توطئه مطلع کرده است.

پیش از این نیز روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز و فعال سیاسی منتقد جمهوری اسلامی، در عراق ربوده و به ایران تحویل داده شد که پس از مدتی اعدام شد.

روح الله زم که در فرانسه پناهنده بود، مهرماه سال ۹۷ در جریان سفری به عراق توسط مأموران امنیتی ایران ربوده شد و ۲۲ آذر سال گذشته، دادسرای عمومی و انقلاب تهران از اجرای حکم اعدام او خبر داد.

ربودن، پخش اعترافات اجباری آقای زم، روند غیرشفاف دادگاه و اجرای حکم اعدام روح‌الله زم واکنش‌های جهانی گسترده‌ای در پی داشته است و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، نهادهای مدافع حقوق بشر و شخصیت‌های سیاسی و مدنی آن را محکوم کردند.

خبر ربوده شدن جمشید شارمهد، مسئول گروه تندر، در دبی و انتقال او به ایران نیز مردادماه گذشته منتشر شد.

وزارت اطلاعات ایران بلافاصله پس از اعلام خبر بازداشت آقای شارمهد، فیلم «اعترافات» اجباری او را در رسانه‌های داخل کشور از جمله تلویزیون حکومتی ایران پخش و منتشر کرد.

پخش اعترافات اجباری توسط دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی همواره مورد انتقاد گسترده نهادهای حقوق بشری بوده است.