گزارش اتاق نگام در کلاب هاوس ؛از اتهام ترور داشمندان هسته ای تا اعترافات اجباری با شهرزاد میر قلی خان و مازیار ابراهیمی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر ادامه برگزاری اتاق های نگام در کلاب هاوس ، نشست ۳ ساعته ای تحت عنوان : از اتهام ترور داشمندان هسته ای تا اعترافات اجباری با شهرزاد میر قلی خان و مازیار ابراهیمی،برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبان نگام روبرو شد.

سید احمد شمس ، مازیارابراهیمی، شهرزادمیرقلی خان، شهرزادمحمدی ، هژبر ، علیرضا شهابی نژاد ، میثم بازیاری ، مریم حقیقت و … به اظهار نظر در این مورد پرداختند و بحث های چالشی بسیار مهمی مطرح گردید.

مازیارابراهیمی و شهرزادمیرقلی خان به بیان خاطرات خود از پرونده مازیارابراهیمی در صدا و سیما پرداختند ، مازیار ابراهیمی گفت سازمان صدا و سیما را از کودکی خانه خود می دانسته و با آن بزرگ شده است.

مازیار ابراهیمی، آنگونه که خود می‌گوید، صاحب یک شرکت موفق در سلیمانیه عراق بوده‌است.

کار او فروش، نصب و آموزش تجهیزات تلویزیونی بوده، و با صدا و سیمای ایران هم همکاری می‌کرده‌است.

او می‌گوید یکی از رقبایش نامه‌ای بدون امضا در صندوق شکایات صدا و سیما می‌اندازد.

در این نامه مازیار متهم به جاسوسی و بهایی بودن می‌شود.

حراست صدا و سیما هم گزارش را به وزارت اطلاعات ارجاع می‌دهد.

مازیار، برادر و شوهرخ واهرش دستگیر می‌شوند.

آن ها به بیش از ۱۰۰ نفر دیگر که به دست داشتن در ترور دانشمندان هسته‌ای متهم شده‌اند در زندان اوین می‌پیوندند.

از آنجا که مجید جمالی فشی زودتر دستگیر شده بود، به حکم قاضی صلواتی در صبح روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۱، به اتهام محاربه در ارتباط با ترور دانشمندان هسته ای، اعلام شد که به دار آویخته شد.

در قسمتی از این نشست یکی از حاضران به بیان اطلاعات خود راجع به زندگی مرحوم مجید جمالی فشی و خانواده وی پرداخت که مشروح آن را می توانید در بخش تلویزیون نگام گوش کنید.

اما مازیار ابراهیمی پس از اعتراف به همکاری در ترور دانشمندان هسته‌ای، زیر شکنجه وادار به قبول کردن همکاری در پرونده‌های دیگری همچون انفجار پایگاه موشکی بیگدنه می‌شود.

آنگونه خودش می‌گوید اعتراف‌های متناقض او در مورد شرکت در انفجار پایگاه موشکی بیگدنه باعث شک کردن نهادهای دیگر می‌شود و در نهایت اجباری بودن اعتراف‌ها زیر شکنجه برای برخی مشخص می‌شود.

شش ماه پیش از کشته شدن مسعود مولوی، مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه»، مازیار ابراهیمی از شخصی از کانال جعبه سیاه پیامی دریافت می‌کند که خود را مأمور سابق سازمان اطلاعات سپاه معرفی کرده بود.

او به مازیار ابراهیمی نوشت «من در حقیقت کسی هستم که در سازمان اطلاعات سپاه در کنار سردار نجات (حسین نجات) کمک کردیم شما و دیگران آزاد شوید.»

مدتی بعد مسعود مولوی به وسیله اسکایپ با مازیار ابراهیمی صحبت کرده و عکس‌هایی از خودش برای او فرستاد.

او به ابراهیمی گفت تیمی از داخل وزارت اطلاعات پشت ترور شخصیت‌های هسته‌ای ایران بودند.

اثبات درستی ادعاهای آقای مولوی مشکل است و مشخص نیست او خواسته از همکاران پیشینش انتقام بگیرد یا اسنادی برای اثبات ادعاهایش داشته است.

مازیار ابراهیمی در بخشی از این نشست بیان می کند که برادر وی و زن برادرش توسط مسعود مولوی در سوریه دستگیر و به ایران منتقل شده اند

مازیار ابراهیمی فساد گسترده اقتصادی امنیتی در سازمان صدا و سیما و زد و بندهای رقبای اقتصادی خود را دلیل پرونده سازی علیه خود می داند.

مدتی قبل، محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس که پیگیر پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای بود، با اشاره به بیگناهی ۵۳ متهم این پرونده گفت “اگر این افراد نبودند پس چه کسی پشت این ترورها بوده؟ دستگاه امنیتی ما فریب خورده و این شائبه هست این فریب را کسانی دادند که ترور را انجام دادند. هنوز دستگاه اطلاعاتی ما می‌گوید ترورها کار موساد بوده، پس فریب هم کار موساد بوده”.

سید احمد شمس بنیانگذار سایت خبری تحلیلی نگام و مدیر کلاب هاوس نگام هم در پایان نشست خطاب به دستگاه های امنیتی ایران گفت به روش های نخ نما و قبیح در امر متهم سازی و پرونده سازی علیه فعالان سیاسی و اقتصادی و اجتماعی پایان بدهید و بیش از این خود را مضحکه خاص و عام نکنید.

فایل صوتی این نشست را می توانید در بخش تلویزیون نگام مشاهده کنید.