گزارش اتاق نگام در کلاب هاوس ؛ نفوذ سپاه در رسانه های خارج از کشور با شهرزاد میر قلی خان و امیر فخر آور

پایگاه خبری / تحلیلی نگام در ادامه برگزاری اتاق های نگام در کلاب هاوس ، نشست ۴ ساعته ای تحت عنوان : نفوذ سپاه در رسانه های خارج از کشور با شهرزاد میر قلی خان و امیر فخر آور،برگزار شد که با خوب مخاطبان نگام روبرو شد.

سید احمد شمس ، امیرفخرآور، شهرزاد میرقلی خان ، محمدفومنی، هژبر ، علیرضا عصاره ، احمد مصدق ، علیرضا شهابی نژاد ، میثم بازیاری ، غزاله تنهایی، رکساناگنجی، مازیار ابراهیمی ، مریم حقیقت و … به اظهار نظر در این مورد پرداختند و بحث های چالشی بسیار مهمی مطرح گردید.

با توجه به اینکه سپاه سالهاست سعی دارد در جهت مدیریت افکار عمومی در داخل و خارج از کشور به عنوان قدرت برتر حضور و سهم داشته باشد، نیروهای نفوذی خود را به عناوین مختلف در شبکه های ایرانی زبان خارج از کشور جای داده است و می کوشد مدیریت رسانه و فضای مجازی را با این نیروهای نفوذی در اختیار خود داشته باشد

نگام با استفاده از تجربیات و دانسته های مهمانان و حاضران در نشست کوشید که به واکاوی بخش کوچکی از این ماجرا بپردازد که اهم آن را در ادامه میخوانیم:

سید احمد شمس : طی ده سال اخیر بحث نفوذ در رسانه های خارج از کشور به صورت هدفمند توسط سپاه و وزارت اطلاعات و بیت رهبری هدف گذاری شده است درصورتیکه قطعا این مساله سابقه ای بیش از این دارد و بیش از دو دهه است که این اقدام در دستور کار آن هاست.

شهرزاد میرقلی‌خان : تمام این برنامه نفوذ هدفمند است ، از ده سال پیش که سپاه وارد این پروژه شد ، از طریق حراست سازمان صدا و سیما ، افرادی را آموزش میدهند با هدف این که جمع آوری دیتا از افراد ایرانی که در آن شبکه ها فعالیت میکنند ، و مثلا از طریق تهدید خانواده های آن افراد در ایران اطلاعات لازم را بدست بیاورند. و هم اکنون هم که با طرح صیانت ایجاد خفقان در داخل ایران میکنند.

سوال میثم بازیاری از امیر فخرآور: آیا مدیریت این رسانه ها اطلاعی از این نفوذی ها دارند و اگر اطلاع دارند چرا سکوت میکنند در این مورد؟؟

امیر فخراور: ارتش سایبری تشکیل شده از نخبه ترین ها.

مریم حقیقت: در مورد شبکه جم ذهنم مشغول است چرا از ماجراهای شبکه جم اصلا اطلاع رسانی نشد ، آیا کل شبکه در اختیار اطلاعات ایران است و چه مانعی وجود دارد که اشاره ای به ماجرای ترور نشده است؟

امیر فخر آور : جدالی بین خانواده کریمیان پیش امد که الان متاسفانه بخشی از خانواده در حال همکاری با اطلاعات سپاه هستند.

سید احمد شمس:پدیده ای که الان در کلاب هاوس میبینیم سالها قبل در فیسبوک میدیدیم که یک پیج توسط چند نفر بصورت شبانه روزی اداره میشد که الان هم بعضی از افراد نفوذی در اتاقهای کلاب هاوس به شکل ۲۴ ساعته حضور دارند.

احمد مصدق:در این مدتی که شما خارج از کشور بوده اید آیا به شما پیشنهاداتی مبنی بر همکاری در رسانه ها شده است یا نه ؟

شهرزاد میرقلی خان :تلاشها و پیشنهاداتی بسیار زیاد بود اما من قبول نکردم پیشنهادات مالی خیلی قوی شد که قبول نکردم.

امیر فخر آور: مسعود کشمیری که انفجار دفتر نخست وزیری را انجام میدهد و رجایی و باهنر را میکشد از اعضای مجاهدین خلق نبوده است و در سالهای پس از کودتای سال پنجاه و هفت فقط یک رییس داشته ، فقط با یک نفر کار میکرده با شخص سید علی خامنه ای

سید علی خامنه ای قبل از هرچیز مسعود کشمیری را در یازدهم تیرماه سال پنجاه و هشت بعنوان مسئول کمیته انقلاب اسلامی در مرکز مستشاری امریکا در نیروی هوایی ارتش منصوبش میکند و در هجدهم تیر پنجاه و هشت دقیقا یک سال بعد بعنوان مسئول ستاد ضد کودتا منصوب کرد.

امیر فخرآور: از تجربه خودم از بی بی سی و رادیو فردا عرض میکنم ،هرکدامشان که به خامنه ای و رژیم نمیپردازند متصل اند به رژیم

سوال از خانم مریم حقیقت : خانم حقیقت شما بعنوان یکی از شعرای خیلی خوب کشور و موفقیت های بسیاری در زمینه ادبیات داشتید آیا هیچوقت نهادهای امنیتی به شما مراجعه کرده اند برای اینکه یک چهره شاخص ادبیات است آیا به شما مراجعه کرده اند بابت جذب شما ؟

مریم حقیقت : به صورت رک و راست نبوده است مثلا بعد از ترور سلیمانی گفتند شعر بگویم که نگفتم و هیچ اجباری نبود اما زمانی این پیشنهاد به من شد بعد از حادثه هواپیمای اوکراینی بود ودر جشنواره فجر شرکت نکردیم .

محمد فومنی : نفوذ دشمن و دوست در همه جا بوده است آقایی بنام علی پور در خبرگزاری فارس با من دوست شدند و به آقای کروبی و خاتمی نزدیک شدند.
با وجود مشکلاتی ک برای من بوجود آورده اند ولی من کشورم را دوست دارم .بحث من این هست که همانطور که نفوذ از شبکه های ایران صورت می گیرد درایران هم همینطور است ، نفوذ از هر دوطرف هست ، گلایه ای دارم از آقای فخراور وقتی شما بیان میکنید حکومت آخوندی این با روح دموکراسی و آزادیخواهی در تضاد است

امیر فخر آور : آقای فومنی گفتند ما میگوییم حکومت اخوند البته ما میگوییم رژیم ملاهای حاکم بر ایرا ، دلیل دارد وقتی رهبر کشور ملا است رییس جمهور منصوب ملا است رییس قوه قضاییه که همیشه بسلامتی ملا بوده و تمام پست های کشور در دست ملاها است و شبکه‌ی بزرگی وجود دارد امامان جمعه و جماعت که همگی هماهنگ با بیت رهبری هستند که همه جا کاملا بصورت هرمی افردی هستند که همه خطوط موازی به یک ملا ختم میشود نه تنها من بلکه همه مردم ایران رژیم را رژیم ملایی میبینند در این بین آخوندهای خوب هم هستند اما چوب جنایتهای خامنه ای را همه ائمه و امام زمان هم میخورند تمام سیستم ایران چوب این را میخورند این مشکلات را جای دیگری باید دنبال کرد نه در کلام ما که چکیده ای از خرد همگانی است.

خانم غزاله تنهایی:چرا درسالهای اخیر سرمایه گذاری زیادی شده است روی شناساندن و تطهیر مجاهدین در سینمای ایران توسط محمود رضوی و مهدویان ، وقتیکه که اینها بقدرت نخواهند رسید .

امیر فخراور:ت قریبا نودوپنج درصد از ترورهایی که رژیم به گردن مجاهدین انداخت ترورهایی بود که توسط تیم ده یا پانزده نفره ی خامنه ای انجام گرفته بود هدف این فیلمهای ساخته شده تطهیر مجاهدین نبود هدف دادن ادرس غلط به تاریخ بود.

سوال محمدیزدان پناه: کار کردن سرویس های اطلاعاتی در هر کشوری با هنرمندان یک چیز طبیعی است .ایا امکان دارد در رسانه های فارسی زبان هم سرویس های خارجی نفوذ کرده باشند؟

پاسخ امیر فخرآور:شما یک حکومتی را در طول تاریخ بشر نشان بدهید که راس آن حکومت دستور دهد که به مردمی که اعتراض دارند به گران شدن بنزین شلیک کنید .در تمام دنیا سازمان های اطلاعاتی محبوبیت دارند در بین مردم ، اما در کشورهایی دیکتاتوری اوج نفرت در بین مردم وجود دارد ، چون برای امنیت مردم کار نمیکنند بلکه برای امنیت حاکمان تلاش دارند ، شما تا فرعون و نمرود هم بروید ، یک مورد پیدا نمیکنید که رهبر با بی شرمی دستور کشتار و قتل عام جوانهای کشور را داده باشند و انجام شده باشد.