گزارش اتاق نگام در کلاب هاوس ؛ آینده کشور در دولت رئیسی ، ایران گلستان می شود یا جهنم ؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر ادامه برگزاری اتاق های نگام در کلاب هاوس ، نشست ۴ ساعته ای تحت عنوان : آینده کشور در دولت رییسی، ایران گلستان میشود یا جهنم،برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبان نگام روبرو شد.

در ادامه برگزاری نشست های نگام در کلاب هاوس و با هدف بررسی چالش های پیش روی کشور و مردم ، این نشست با مشارکت خوب کارشناسان و مهمانان گرامی نگام برگزار شد.

آینده کشور قطعا برای همه ایرانیان مهم می باشد و دولت ابراهیم رییسی به عنوان یکدست ترین دولت پس از انقلاب که از نزدیکان به رهبر ایران و سپاه پاسداران تشکیل شده ، آزمون بسیار سخت و دشواری را برای اداره کشور در پیش روی خود دارد که همین امر باعث شده اکثر کارشناسان به آینده این دولت و کشور با شک و تردید نگاه کنند.

ابراهیم رییسی در بحث انتخاب وزرای دولت و استانداران نشان داد که قادر به استفاده از تمام ظرفیت های مدیریتی کشور نیست و حب و بغض های شخصی و جناحی برای وی در اولویت قرار دارد.

ابراهیم رییسی همچنین ثابت کرد که مهره مطیع و چشم و گوش بسته رهبر ایران می باشد و از خود اراده و فکری برای اداره کشور ندارد.

انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران که به صورت غیرقانونی انجام گرفت نشان داد که رییسی توان برخورد با فساد و بی عدالتی را ندارد و دولت وی قرار است یکی از فاسدترین و قانون گریزترین دولت های پس از انقلاب باشد.

این موارد که مشت نشانه خروار است باعث شده تا اکثر مردم با شک و تردید به دولت رییسی و آینده کشور در دولت وی نگاه کنند و چشم انداز جالبی را برای خود و کشور متصور نباشند.

در این نشست سید احمد شمس ، سید حبیب نبوی، نیری، رامین بیانی، زارعی، خانم کردستانی ،خوشبیان، هژبر ، علیرضا شهابی نژاد ، میثم بازیاری ،محمد فومنی ، محمدهدایتی ،مریم حقیقت و … به اظهار نظر در این مورد پرداختند و بحث های چالشی بسیار مهمی مطرح گردید.

بخشی از صحبت های مطرح شده در این نشست را با هم مرور می کنیم:

با توجه به روندی که در انتخاب وزرا و استاندارها شکل گرفته به این دولت خوشبین نیستیم.

اگر به سال ۹۲ برگردیم و صحبتهای حسنروحانی را مرور کنیم شاهد خواهیم بود که او گفت :هشت سال دوره احمدی نژاد را مگر با هشتاد سال بتوان روبه راه کرد.

این دولت رییسی دقیقا دولت سوم احمدی نژاد هست.

متاسفانه بنای تخریب دولت قبل ، توسط جناب اقای هاشمی بنا نهاده شد.

با این که دولت اقای خاتمی اقتصادی نبود ولی در دو سه دهه‌ی اخیر توانمند ترین از احاظ اقتصادی دولت بود و در آن ایام دوره ی نسبتا با ثباتی داشتیم.دولت اول آقای روحانی هم به نسبت بد نبود اما چهار سال دوم ما شاهد بدترین رکود بودیم.

مجلس و حاکمیت و دولت خوب میداند که این چهار و یا هشت سال پیش رو سالهای سرنوشت سازی خواهد بود باید از آن روز بترسیم که از نظر معیشت مشکلات مردم حل نشود.

از لحاظ امنیتی کل مرز شرقی در اختیار طالبان قرار میگیرد.و این وعده های دولت رییسی با این خزانه خالی دولت هیچ مطابقتی ندارد و وعده های دروغین است.

احمدی نژاد برای شهردار شدن هم لایق نبود چه برسد به ریاست جمهوری.

امکان تکرار شدن آبان ۹۸ زیاد است.

واقعا مردم زیر بار فشار اقتصادی دوام نمی اورند.

از این کابینه مشخص است که چه میشود.

بدون تعامل با کشورهای دیگر نمیتوان ادامه داد.هیچ امیدی نیست مگر اینکه مسکنی به دولت آقای رییسی زده شود از نظر من نه تنها به این دولت امیدی نیست بلکه باید تدبیری بیندیشیم که بتوانیم در مقابل قحطی دوام بیاوریم.

آیا شما سایه جنگ بر فراز جمهوری ایران حس میکنید؟

ایا سال ۲۰۲۴ آغاز جنگ بین تهران و تل آویو حس میکنید دولت رییسی میتواند با جنگ احتمالی مقابله کند.

مشکلاتی که الان داریم با دولتهای قبل مرتبط است.

باید واقع نگر باشیم ، این حقیقتی است که باید بدانیم و بر اساس آن حقیقت براورد کنیم.

تمام تلاششان را خواهند کرد که این سیستم موفق بشود اما همه اینها موقت خواهد بود مگر اینکه به تعاملات جهانی دست پیدا کنند.

بعنوان مثال همین بحث یک میلیارد وام مسکنی که مطرح شده است فقط سعی و تلاشی ست که اجازه ندهند مسکن افول کند.

برای آگاهی از تمامی صحبت های مطرح شده در این نشست می توانید با مراجعه به بخش تلویزیون نگام فایل کامل این نشست را گوش فرا دهید.