گشت و گذار در قیمت‌های بازار میوه نوبرانه تابستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، همۀ ما منتظریم فصل تابستان فرا رسد تا دوباره از خوردن میوه‌های ترش و شیرین آن لذت ببریم و خوردن سه ماه، سیب و پرتقال فصل زمستان را جبران کنیم. از جمله میوه‌های پرطرفدار این فصل:‌ هلو، انجیر،‌زردآلو،‌ شلیل، گیلاس، آلبالو و انگور است. میوه‌هایی که با دیدن آنها در میادین میوه و تره‌بار و میوه‌فروشی‌‌های محلی دلمان ضعف می‌رود تا چند کیلویی از آنها بخریم و از عطر و طعمشان لذت ببریم.

ریحانه بهروز آذر در ادامه در آکاس نوشت :

خرید میوه و مقایسه قیمت آن در میوه‌فروشی‌های مختلف تجربه‌ای است که اکثر ما با آن آشنا هستیم. گاهی یک کیلو شلیل از میدان میوه و تره‌بار محل خریده‌ایم و متوجه قیمت ارزان آن نسبت به میوه‌فروشی‌های محل شده‌ایم. گاهی پیش آمده است که خرید آنلاین میوه انجام داده‌ایم اما چون نرخ اصلی میوه را نمی‌دانستیم قیمت زیادی برای آن پرداخت کرده‌ایم و اغلب این دغدغه را داریم که نرخ اصلی یک کیلو از هر میوه‌ای چقدر است و آیا تفاوتی بین قیمت میوه فروشی‌های محل یا میوه فروشی های آنلاین با میوه‌های میادین میوه و تره‌بار است؟

امروز قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که تفاوت قیمت میوه، در میادین میوه و تره‌بار و سایت‌های میوه فروشی آنلاین چقدر است. دلیل مقایسه نکردن نرخ میوه فروشی‌های محلی تفاوت قیمت آنها در مناطق مختلف شهری و روستایی است. ما در این بررسی قیمت چند میوه پرطرفدار فصل تابستان را در میادین میوه و تره‌بار و سایت های آنلاین فروش میوه در تاریخ ٧ مرداد ۹۹ مقایسه کرده‌ایم.

 نرخ یک کیلو میوه تابستانی

نام میوهنرخ میادین میوه و تره‌بار(تومان)میانگین نرخ سایت‌های فروش آنلاین میوه(تومان)
هلو۶۰۰۰۲۰۰۰۰
زرد آلو۷۵۰۰۱۶۰۰۰
آلو زرد(قطره طلا)۱۱۲۰۰۲۰۰۰۰
آلبالو۱۶۵۰۰۳۰۰۰۰
گیلاس۱۵۰۰۰۳۰۰۰۰
شلیل۱۱۵۰۰۲۰۰۰۰
هلو انجیری۱۱۲۰۰۲۰۰۰۰
انگور۹۰۰۰۲۰۰۰۰
سیب گلاب۱۲۵۰۰۲۰۰۰۰
جمع کل۱۰۰۴۰۰۱۹۶۰۰۰

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، میانگین قیمت یک کیلو از هر میوه تابستانی در سایت‌های فروش میوه آنلاین تقریباً دو تا دو و نیم برابر نرخ قیمت آن در میادین میوه و تره‌بار است. در این بررسی، قیمت میوه‌های ممتاز و لوکس لحاظ نشده‌است زیرا آنها بسیار بیشتر از نرخ مصوب میادین میوه تره‌بار قیمت‌گذاری شده‌اند. به عنوان مثال؛ یک کیلو زردآلو ممتاز، ۳۴ هزار تومان، در سایت‌های خرید آنلاین میوه قیمت‌گذاری شده است.

با توجه به بررسی قیمت فروش میوه در میادین میوه و تره‌بار و سایت‌های آنلاین فروش میوه، پیشنهاد ما خرید میوه از میادین میوه و تره‌بار است زیرا قیمت آن ثابت است و کیفیت قابل قبولی دارد.

البته در بین سایت‌های مختلف خرید آنلاین میوه،‌ بعضی از سایت‌ها قیمتی نزدیک به نرخ میادین میوه و تره‌بار داشتند و شامل تخفیف بودند که می‌توانند برای خرید انتخاب مناسبی باشند، اما برای خرید مطمئن بهتر است ابتدا یک یا دو نوع میوه از این سایت‌ها خریداری کنید تا از کیفیت آنها مطمئن شوید، اگر کیفیت میوه‌ها مطلوب بود می‌توانید از اختلاف قیمت کمی که نسبت به خرید میوه از میدان میوه و تره‌بار دارد چشم پوشی کنید و با خرید آنلاین در وقت‌تان صرفه جویی کنید و از طرفی مانع از شیوع بیشتر ویروس کرونا شوید و با استفاده نکردن از وسایل نقلیه به حفظ محیط زیست کمک کنید.