گفتگوی تلفنی اردوغان و میشل

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماردوغان و میشل در گفتگوی تلفنی آخرین تحولات مدیترانه شرقی و روابط ترکیه با اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار دادند

دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و چارلز میشل رئیس شورای اتحادیه اروپا تلفنی گفت‌وگو کردند.

براساس این اطلاعیه، اردوغان و میشل در این تماس تلفنی آخرین تحولات مدیترانه شرقی و روابط ترکیه و اتحادیه اروپا را مورد بررسی قرار دادند.

اردوغان در گفتگو با میشل تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید به مسئولیت‌هایش درباره جلوگیری از اقدامات تنش‌زای یونان و برخی از کشورهای این‌ اتحادیه در مدیترانه شرقی و دریای اژه در چارچوب حقانیت عمل کند.

وی در این تماس تلفنی ضمن اشاره به اینکه موضع اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه شرقی آزمون صداقت از نظر حقوق بین الملل و صلح منطقه‌ای است، گفت، اظهارات و اقدامات تحریک‌آمیز سیاستمداران اروپایی در مورد مسائل منطقه‌ای نفعی برای دستیابی به راهکار‌ نخواهد داشت.

رئیس‌جمهور ترکیه در پایان سازمان‌های اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به رفتار عادلانه، بی‌طرفانه و مسئولانه در قبال مسائل منطقه‌ای فراخواند.