گفتگو با مجید نیکنام مدیر بنیاد ستار بهشتی:گوهرعشقی میگوید برای دفاع از ایران و آزادی و مردم سواد لازم نیست بلکه ذره ای شرف لازم است

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممجید نیکنام از جمله موسسان سایت آمدنیوز و از دوستان و همراهان اولیه روح الله زم است ، او هم چنین مدیر بنیاد ستار بهشتی است ، سایت خبری تحلیلی نگام با او که ساکن کالیفرنیای آمریکاست در ادامه جلسه قبل ،گفتگویی انجام داده که در ادامه می خوانید.

خنده ای که عکس تو در بر گرفته است

دیوار خانه چهره ی دیگر گرفته است

بعد از تو برق شور و شعف را هجوم اشک

از چشم های خسته ی مادر گرفته است

بی شک شبیه کوچه ی ما، کوچه های عرش

از نام پر شکوه تو زیور گرفته است

حالا منم، کنار تو، اینجا که پر زدی

اینجا که خاک، بوی کبوتر گرفته است

چشمان من همیشه همین جا کنار توست

اینجا که خاک، بوی کبوتر گرفته است…

عرض سلام و ادب و ارادت دارم ، در گفتگوی دوم با جناب آقای مجید نیکنام در مورد بنیاد حقوق بشری ستار بهشتی در خدمت شما هستیم تا با سه سوال این مبحث را به پایان ببریم و در روزهای آتی در مباحث دیگر با ایشان گفتگو خواهیم کرد

نگام: ضمن خوش آمد به شما لطفا برای مخاطبان نگام و مردم ایران توضیحاتی در مورد جایزه حقوق بشری بنیاد ستار بهشتی ارائه بفرمایید؟

مجید نیکنام : گوهر عشقی از ابتدای سال ۹۶ حدود ۴۷ ماه درگیر بود که بنیاد ستار بهشتی را در داخل کشور ثبت کند اما با مانع تراشی های حکومت موفق به انجام آن نشد و یکی از اهداف گوهر عشقی از ثبت این بنیاد این بود که به فردی که مقاوم است و در مقابل جمهوری اسلامی ایستادگی میکند و برای درد و خواست مردم تلاش می کند و از خودش میگذرد ، جایزه ای تعیین شود که به عنوان یک نماد بین فعالان مدنی به داوری گذاشته شود که با خواست بانو گوهر عشقی بر بین المللی بودن بنیاد ، این جایزه با اولویت مردم ایران با یک جایزه بین المللی نیز از طرف بنیاد همراه خواهد بود.

با ۱۲ کشور و مجموعه های حقوق بشری در این کشورها راجع به زنده یاد ستار و اهداف بنیاد گفتگوهایی خوبی را انجام داده ایم و با استقبال خوب همه این نهادها و کشورها روبرو شده ایم.

قابل توجه است که این اقدامات بنیاد ستار بهشتی در دنیا بار اول است که رخ می دهد.

نگام : بادرود به شما روح زنده یادستار بهشتی، در جواب ادعای افرادی که معتقدند بانو گوهر عشقی از نهادها و گروه های مختلف سیاسی در داخل و خارج از کشور کمک مالی دریافت نموده چه پاسخی دارید؟ آیا این ادعاها درست است؟

مجید نیکنام : در ابتدا عرض میکنم تمامی این ادعاها کذب محض است.

قبل از پرداختن به موضوع عرض کنم که مناعت طبع ستار بهشتی و آزادگی وی برای خود بنده الگو بود و از مناعت طبع وی لذت میبردم و ستار بهشتی این مناعت طبع را از بانو گوهر عشقی آموخته است و ایشان حتی حاضر نشدند پیشنهاد کمک بنده برای پرداخت هزینه اینترنت منزل خود را قبول کنند و گفتند برای مبارزه با جمهوری اسلامی خودمان باید هزینه بدهیم. ستار یارانه دریافتی خود و مادر را صرف پرداخت هزینه اینترنت میکرد و میگفت با پول خودشان باید به خودشان ضربه زد و من نیازمند کمک جمهوری اسلامی نیستم.

ستار میگفت با افتخار یک کارگرم که کار میکنم و نیاز به کمک هیچکس ندارم.

بنده از ابتدای شهادت ستار در کنار مادر گوهر عشقی و خانواده ایشان بوده ام و تا این لحظه گوهر عشقی از هیچ فرد یا نهاد و جریان و گروه ، چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور هیچ کمک مالی را دریافت نکرده و به آن هم نیاز ندارد.

اما شور بختانه ۶ سال پیش عده ای به اسم وی و ستار در داخل و خارج از کشور مبالغی را جمع آوری نموده اند و مردم را به نام ستار و بانو گوهر عشقی فریب داده اند.

اخیرا نیز عده ای به اسم بنیاد ستار بهشتی مبالغی را دریافت نموده اند. همین جا اعلام می کنم که مردم هوشیار باشند چون بنیاد ستار بهشتی فعلا قصد جمع آوری کمک های مردمی را ندارد و مردم باید در مقابل این افراد فاسد و سودجو مراقب باشند.

راه های ارتباطی با گوهر عشقی مشخص است و هیچ شخصی نماینده ایشان و خانواده ایشان نیست.

به جز افراد شاخصی نظیر محمد نوریزاد و اخیرا نرگس محمدی هیچ فرد و گروهی با ایشان ارتباط نداشته است.

ما باید در فضای مسموم فعلی مراقب افراد مسموم و حاشیه ساز باشیم و نگذاریم نفوذی های جمهوری اسلامی در بین مبارزان و فعالان مدنی و اجتماعی و سیاسی نفوذ کنند.

علی خامنه ای با صدور دستور ممنوعیت واکسن ایمن کرونا به کشور در حال انجام یک نسل کشی و جنایت بزرگ اما خاموش در کشور می باشد که می بایست این اقدامات به گوش جهانیان برسد.

نگام: اهداف بنیاد ستار بهشتی چیست؟ هدف مادر گوهر عشقی و شما از تاسیس این بنیاد چیست؟

مجید نیکنام : بنیاد ستار بهشتی برای مردم تاسیس شده و در کنارمردم قرار دارد .

اخیرا فیلمی از گوهر عشقی در فضای مجازی منتشر شده که در آن گوهر عشقی میگوید روحانیون در کشور یا خوابند یا سر در جیب مردم دارند که در مقابل وضعیت کنونی سکوت کرده اند.

گوهر عشقی به شدت معتقد به اتحاد همه مردم با هم است.

وی معتقد است باید از کارگران و اقشار آسیب پذیر حمایت شود و در کنار آنها باشیم
و می بایست با اتحاد مادران دغدار و کشته شدگان مظلوم این چند دهه و مردم کوچه و بازار این بنیاد را به سرانجام مقصود برسانیم.

گوهر عشقی میگوید برای دفاع از ایران و آزادی و مردم سواد لازم نیست بلکه ذره ای شرف لازم است.

یکی از بزرگترین اهداف بنیاد ، مانیتورینگ کارگران و اقشار کم درآمد می باشد.

نگام :ا ز طرف بنده ( میثم بازیاری ) و مجموعه نگام سلام های صمیمانه ما را به بانو گوهر عشقی برسانید و من از همینجا دست بوس ایشان هستم. لطفا کلام پایانی خود را بفرمایید؟

مجید نیکنام : سپاسگزارم از دعوت شما و از مخاطبان شما هم سپاسگذارم. به امید آزادی ایران