گفتگو با پریسا چوپقلو، شاگرد استاد محمدعلی طاهری و مربی مطرح عرفان حلقه کیهانی / تجدید حکم اعدام اقای طاهری فشار قرارگاه ثارالله اطلاعات سپاه بر قوه قضاییه است

نگام، سرویس گفتگو – با پریسا چوپقلو، از شاگردان استاد محمدعلی طاهری و از مربیان مطرح عرفان حلقه کیهانی گپی کوتاه زدیم در مورد بازداشت های اخیر شاگردان و طرفداران محمد علی طاهری و همچنین حکم اعدام اقای طاهری، در ادامه این گفتگو را دنیال کنید؛

 

-خانوم چوپقلو ضمن معرفی خودتان بفرمایید دلایل این هجمه بازداشت ها و دستگیری چیست و این دستگیری ها از چه تاریخی شروع شد؟

با سلام خدومت تمامی خوانندگان و شنوندگان سایت نگام، پریسا چپوقلو هستم از شاگردان استاد محمد علی طاهری و مربی عرفان حلقه کیهانی.
مدت دو سال است که از یاران خارج شدم و زمانی که در ایران فعالیت دارشتم یک بار توسط اطلاعات سپاه بازداشت شدم و سه روز تحت شکنجه و بازجویی با تهدید و تعهد آزاد شدم. بعد از اینکه برای بار دوم اطلاعات سپاه به منزل ما هجوم آورد خوشبختانه منزل نبودم و با کلی سختی از ایران خارج شدم. همچنین هنوز در مورد اخبار استاد محمد علی طاهری و اجرای کلاس های انلاین مشغول بفعالیت هستم.
ببنید استاد طاهری صاحب یک اندیشه هستند و اطاعات سپاه و قرارگاه ثارالله از اندیشه استاد طاهری می ترستند و در بازداشت های اخیر هم به زور شکنجه و تهدید از شاگردان استاد اعترافات بر علیه ایشان گرفتند قصد دارند با این اعترافات اجباری که به صورت تصویری هم میگیرند برعلیه استاد طاهری اقدام کنند. از دیگر اقدامات اطلاعات سپاه تشکیل کلاس های عرفان حلقه و تبلیغ ان در فضای مجازی است. هدف جذب مخاطبین و علاقه مندان است. که اطلاعات سپاه با تحریف مطالب و انتقال ناصحیح اطلاعت نسبت به حلقه ها اعتراف کردند. انها اقدام به نیت های شیطانی و به دور از هرگونه اصول اخلاقی اقدام می کنند. این افراد با وارد شدن به حریم خصوصی و دادن اطلاعات نا صحیح این علم حلقه را جن و جنگیری معرفی میکنند و یکی از نظریه های استاد عزیز ما را بعنوان طب مکمل فرادرمانی که تا کنون موجب درمان میلیون ها ادم شده را واهی جلوه می دهند.
واقعا جای سوال است اخذ اعترافات دروغین توسط قرارگاه ثارالله به چه دلیل است. خانوم مهرانگیز کار هم اخیرا از ظلمی که میشود به عرفان حلقه حمایت کردند.
این بازداشت ها ابتدا از سال ۸۸ شروع شد که یک برا استاد دستگیر شد و مجبور شدند کلاس ها به صورت زیر زمینی رخ داد. یک برنامه ای به اسم به خانه برمیگردیم از شبکه یک سیما در تاریخ ۲۳ شهریور پخش شد که از سخنان استاد طاهری گفتند و اتصال به شبکه عرفان حلقه براستی این جای سوال داره که انها راحت میتوانند صحبت کنند اما استاد طاهری با بیان اندیشه خودشون باید حکم اعدام بگیرند. حکم برائت ایشون پارسال صادر شد که جدیدا حکم اعدام ایشان را صادر کردند.
در روزها و هفته های گذشته از حامیان را در تهران و شهرستان را بازداشت کردند این طرفدارن همیشه در حال تهدید بودند و دلیل بازداشت های اخیر به دلیل اعتراضات مردم بوده ۲۲ شهوریور امسال شهروندان و شاگردان استاد در یک تجمع اعتراضی در مقابل دادگاه انقلاب داشتند که متاسفانه خیابان های اطراف ان تحت کنترل نیروهای امنیتی بود و تعدادی زیادی رو بازداشت کردند وعده ای هم به ساختمان وزرا برده شد.مشکلاتی که این عزیزان بعد از بازداشت ها دارند یکی از دست دادن شغلشان است و نمی توانند کار کنند و مدام در حال کنترل اطلاعات سپاه هستند. و بارها تهدید های روحی و روانی می شوند. تاکنون خبر داشتیم حدود ۳۷ نفر در چند روز اخیر که به زور شکنجه مجبور به اعتراف اجباری بر علیه استاد طاهری شدند و اجبار امر غیر قانونی است که نمیدانیم چرا قانون را رعایت نمیکنند.
دیوان عالی کشور یک بار این حکم اعدام را رد کرده ولی متاسفانه قوه قضایه جمهوری سالامی تحت فشار سپاه دوباره حکم اعدام اقای طاهری را صادر کردند.متاسفانه قوه قضایه هیچ اختیاری از خودش ندارد.
این ها دقیقا از زیاد شدن هواداران استاد محمد علی طاهری میترسند. این ها از تمامی مکتب هایی که در حال افزایش طرفدار باشند می ترسند. البته یکی از فعالیت های بچه های ما به تاکید استاد طاهری فعالیت های حقوق بشری است تا بتوانیم صدای این دوستان باشیم.
من در مورد اینده عرفان حلقه نمی توانم پیشبینی داشته باشم ما قصد داریم این صدای اعتراضات مان را به سراسر دنیا برسانیم.
در پایان با تشکر از شما که این وقت را در اختیار من قرار دادید میگویم که ما خواستار لغو حکم اعدام استاد طاهری و همچنین ازادی ایشان و ازادی اندیشه های ایشان هستیم.