یاشار سلطانی با شکایت قالیباف به ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_یاشار سلطانی،‌ مدیرمسئول وبسایت «معماری‌نیوز»، با شکایت محمدباقر قالیباف،‌ رییس مجلس و شهردار سابق تهران،‌ به ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد.

پایگاه خبری خبرآنلاین روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه به نقل از وکیل قالیباف اعلام کرد یاشار سلطانی در این پرونده با اتهام «نشر اکاذیب» به ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

خبر شکایت از سلطانی در مردادماه زمانی منتشر شد که رسانه‌های ایران گزارش دادند مجلس از مصطفی میرسلیم، نماینده،‌ و شماری از فعالان رسانه‌ای از جمله یاشار سلطانی، صدرا محقق و وحید اشتری شکایت کرده است.

موضوع این شکایت اظهارات این افراد درباره «رشوه ۶۵ میلیارد تومانی» شهرداری تهران در زمان قالیباف به نمایندگان وقت مجلس برای رد طرح تحقیق و تفحص از شهرداری بوده است.

سلطانی در سال ۱۳۹۸ هم در یک پرونده با شکایت قالیباف و با اتهام «تشویش اذهان عمومی» به پنج سال حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده بود.

علی اصغر قهرمانی درباره نتیجه شکایت محمدباقر قالیباف از یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب گفت: جلسه رسیدگی دادگاه در آذرماه امسال تشکیل و دو طرف دفاعیات خود را ارائه دادند.

وی ادامه داد: با توجه به دو فقره شکوائیه تقدیمی اینجانب، مندرجات پرونده، کیفرخواست صادره از دادسرای فرهنگ و رسانه تهران، پرینت مطالب منتشر شده توسط یاشار سلطانی در فضای مجازی و دفاعیات غیر موثر او و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده، دادگاه محترم بدوی وقوع بزه و انتساب آن به متهم را محرز و مسلم تشخیص داده است.

وکیل محمدباقر قالیباف یادآور شد: با استناد به مواد ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) و قانون کاهش مجازات حبس تعزیری مصوب ۹۹ حکم بر محکومیت یاشار سلطانی با لحاظ مقررات تعدد جرم صادر و او به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شده است.

قهرمانی ادامه داد: رأی صادره درباره یاشار سلطانی قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان تهران است.

وکیل محمدباقر قالیباف در پایان گفت: هدف موکل از طرح شکایت آن بود که نشان دهد ادعاهای یاشار سلطانی کذب است.

گفتنی است پیش از این محمد علی نجفی و میرلوحی هم به دلیل نشر اکاذیب علیه شهردار اسبق تهران محکوم شده بودند. یاشار سلطانی هم به دلیل نشر اکاذیب و اتهام به شهردار اسبق تهران محکوم شده است.

✍️ دیدگاه شما 🙏