یورش گارد ویژه زندان رجائی شهر کرج به اندرزگاه های این زندان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته نیروهای گارد ویژه زندان رجائی شهر کرج, با یورش به اندرزگاههای مختلف در این زندان پس از تفتیش, برخی لوازم شخصی زندانیان را  ضبط کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روزهای گذشته و ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۳۰ مردادماه ۱۳۹۸, نیروهای گارد ویژه زندان رجائی شهر در پی یورش به اندرزگاههای ۵ سالن ۱۴و ۱۳, ۶ سالن ۱۶, ۱۷, اندرزگاه ۱ سالن ۳ طی ۲ مرحله مورد تفتیش و و یورش قرار گرفت و در این بین برخی لوازم شخصی زندانیان ضبط شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ پس از تودیع “مضارع” که پس تودیع الله کرم عزیزی بعنوان رئیس جدید در زندان رجائی شهر کرج و انتصاب این فرد از سمت پاسدار بند به سمت معاون حفاظت این زندان به همراه گارد ویژه زندان رجائی شهر کرج به اندرزگاهها و سالنهای مختلف بطور سرزده یورش می برند و پس از تفتیش آن مکان بسیاری از لوازم شخصی زندانیان از قبیل گوشی تلفن همراه و چند قلم دیگر از لوازم شخصی زندانیان را ضبط کرده و با خود می برند. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ صبح روز گذشته راس ساعت ۹ صبح در پی یورش گارد ویژه زندان رجائی شهر کرج به اندرزگاه ۱ سالن ۳ پس از تفتیش این اندرزگاه ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه از زندانیان ضبط کردند. همچنین زندانیان این بندها را تهدید کردند که باید هر ۳ اتاق ۱ سالن باید ۱ یخچال داشته باشد. بیان این صحبت و اجبار از سوی گارد ویژه و یکی از مسئولان زندان در حالی است که با توجه به جمعیت بالا در هر بند وجود ۱ دستگاه یخچال پاسخگوی این جمعیت نیست. 

زندانیان محبوس در زندان رجائی شهر کرج با انواع و اقسام موارد سرکوب و نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم می کنند. 

حقوق بشر در ایران, در تاریخ ۱۸ مردادماه ۱۳۹۸, با انتشار گزارشی, از نصب دستگاه کور کننده سیگنال موبایل در زندان رجائی شهر کرج که منجر به بروز علائم بیماریهائی همچون “سردردهای شدید”, “حالت تهوع” و “افزایش ضربان قلب”, “حالتهای روانی و عصبی شدید” در بین زندانیان این زندان شده است را اطلاع رسانی کرده بود.